صبریه:کاهش توقعات سخت گیرانه ای که باعث افزایش سن ازدواج و کاهش ازدواج شده است مهمترین قدم در بالا رفتن تعداد ازدواج ها می باشد و از طرفی والدین معنای واقعی زندگی مشترک و مسئولیت ها و حقوق همسر را برای فرزندان تبیین نمایند تا آینده زندگی مشترک آنان را تضمین کنند.
صبریه: چند توصیه کلیدی نیز می تواند به شما کمک کند تا اگر این روزها حس می کنید از همسر خود دور شده اید، بتوانید دوباره به او نزدیک شوید.
صبریه: باید به یاد داشته باشید که هدف اصلی از ازدواج، آرامش و شادی است. اگر زندگی‌تان پُر از تنش و استرس است، باید درک خود را تغییر دهید تا به جای استرس، صلح و آرامش را تجربه کنید. تنها کسی که می‌توانید تغییرش دهید، خودتان هستید.
دقایقی پیش
صبریه:دقایقی پیش زلزله‌ای به بزرگی 5.1 ریشترسرپل ذهاب کرمانشاه را لرزاند.
صبریه: ازعوامل مهم و تعیین کننده ای که به شکل گیری هویت خانوادگی، یاری می رساند، تبادل عاطفی متوازن است.
صبریه: انتخاب همسر جزیی از مراحل رشد روانی انسان محسوب می شود، و امر اجتناب ناپذیری به نظر می رسد، ازدواج به عنوان مهم ترین رفتار اجتماعی برای دستیابی به نیاز های عاطفی همواره مورد تایید بوده است. اگر افراد در زمان ازدواج شرایط لازم جسمانی، روانی و اجتماعی را داشته باشند، و ملاک های مناسبی را برای انتخاب همسر در نظر بگیرند کم‌تر دچار نارضایتی زناشویی و اختلافات ناشی از آن می گردند
یک مشاور خانواده:
یک مشاور خانواده گفت: محبّت و مودّت يكى از اساسى ‏ترين نيازها در روابط همسران است و این موضوع در قرآن نیز به عنوان استحکام بخش خانواده بیان شده است.
صبریه: کسب مهارت زندگی توسط زوجین و شناخت زیر و بم روابط کلامی یک الزام مهم در جهت تداوم و شادابی زندگی مشترک می باشد.
مهارت آموزی قبل از ازدواج
یک مدرس حوزه علمیه:
مدرس حوزه علمیه گفت: زوجین برای ایجاد یک خانواده متعادل باید آمادگی و مهارت لازم را در خانواده و اجتماع کسب کرده باشند و یا از تجارب دیگران استفاده نمایند به شرط آنکه زمینه دخالت دیگران را مهیا نسازند.
 ازدواج سنتی و  ازدواج مدرن
یک مشاور خانواده:
یک مشاور خانواده گفت: در ازدواج سنتی و چه ازدواج مدرن مهم‌ترین موضوع شناخت دقیق و کسب اطلاعات از گذشته و خصوصیات افراد است پس از طرفی نمی‌توان به قاطعیت گفت که فضای مجازی مکانی برای ازدواج هست یا نیست.
ازدواج با مبانی اسلامی
صبریه: شناخت اهمیت ازدواج و مبانی ارزش آن نیاز به آموزش دارد تا ازدواج با مبانی اسلامی رشد بهینه یابد.
ازدواج موفق با ملاک برتر ممکن است
صبریه:داشتن ملاک مناسب و انتخاب با توجه با آن معیارها بر زندگی زناشویی اثرات مثبتی خواهد داشت که خوشبختی یکی از آن اثرات مثبت خواهد بود.
خیانت
یک مشاور خانواده:
یک مشاور خانواده گفت: خیانت شامل برقراری ارتباط جنسی یک فرد متأهل با جنس مخالف، خارج از چارچوب خانواده (غیر از همسر) است که اشاعه دهنده فساد در جامعه و متزلزل شدن و از هم پاشیدن خانواده است.
صبریه: ازدواج سفیدکه توسط شبکه‌های ماهواره‌ای ترویج می‌شودیک رابطه ی نامشروع است که این امر خود باعث ایجاد آسیب های بسیار خطرناک و جبران ناپذیر در کشور می شود.
صبریه: امنیت روانی ، آسایش خاطر، افزایش اعتماد و عزت نفس را ‏مرهون همدلی میان زوجین است و همدلی با افزایش تعامل میان ‏زوجین بیان احساسات خود و درک احساسات دیگری آسان تر خواهد ‏شد.‏

صفحه‌ها