صبریه: کسب مهارت زندگی توسط زوجین و شناخت زیر و بم روابط کلامی یک الزام مهم در جهت تداوم و شادابی زندگی مشترک می باشد.
مهارت آموزی قبل از ازدواج
یک مدرس حوزه علمیه:
مدرس حوزه علمیه گفت: زوجین برای ایجاد یک خانواده متعادل باید آمادگی و مهارت لازم را در خانواده و اجتماع کسب کرده باشند و یا از تجارب دیگران استفاده نمایند به شرط آنکه زمینه دخالت دیگران را مهیا نسازند.
 ازدواج سنتی و  ازدواج مدرن
یک مشاور خانواده:
یک مشاور خانواده گفت: در ازدواج سنتی و چه ازدواج مدرن مهم‌ترین موضوع شناخت دقیق و کسب اطلاعات از گذشته و خصوصیات افراد است پس از طرفی نمی‌توان به قاطعیت گفت که فضای مجازی مکانی برای ازدواج هست یا نیست.
ازدواج با مبانی اسلامی
صبریه: شناخت اهمیت ازدواج و مبانی ارزش آن نیاز به آموزش دارد تا ازدواج با مبانی اسلامی رشد بهینه یابد.
ازدواج موفق با ملاک برتر ممکن است
صبریه:داشتن ملاک مناسب و انتخاب با توجه با آن معیارها بر زندگی زناشویی اثرات مثبتی خواهد داشت که خوشبختی یکی از آن اثرات مثبت خواهد بود.
خیانت
یک مشاور خانواده:
یک مشاور خانواده گفت: خیانت شامل برقراری ارتباط جنسی یک فرد متأهل با جنس مخالف، خارج از چارچوب خانواده (غیر از همسر) است که اشاعه دهنده فساد در جامعه و متزلزل شدن و از هم پاشیدن خانواده است.
صبریه: ازدواج سفیدکه توسط شبکه‌های ماهواره‌ای ترویج می‌شودیک رابطه ی نامشروع است که این امر خود باعث ایجاد آسیب های بسیار خطرناک و جبران ناپذیر در کشور می شود.
صبریه: امنیت روانی ، آسایش خاطر، افزایش اعتماد و عزت نفس را ‏مرهون همدلی میان زوجین است و همدلی با افزایش تعامل میان ‏زوجین بیان احساسات خود و درک احساسات دیگری آسان تر خواهد ‏شد.‏
یک کارشناس علوم اجتماعی:
یک کارشناس علوم اجتماعی گفت: معیار و ملاک هایی که هر فرد در نظر می گیرد باید دو اصل تناسب اعتقادی و رفتاری را در خود داشته باشد .
صبریه: خیانت مشکلات اخلاقی اجتماعی صد چندان بر خانواده و رابطه زناشویی تحمیل میکند.
صبریه:ازدواج یک پدیده اجتماعی است. بدون تردید انتخاب همسر یکی از مهمترین تصمیم ها در طول زندگی ماست و در حقیقت همه هیجانات، تولید مثل، تربیت نسل آینده، درآمد، مسئولیت، تامین نیازها و چالش های آینده زندگی ما به آن بستگی دارد.
 طلاق عاطفی
صبریه: طلاق عاطفی بسته به بافت فرهنگی مناطق مختلف، متفاوت است.
آیت‌الله گرامی مطرح کرد:
صبریه: اگر خواستگاری با این ویژگی ها آمد نباید دختر پاسخ منفی بدهد که از دست دادن نعمت فرد صالح موجب محرومیت از زندگی صحیح می شود و بعد ها مواردی قبول می کند که چه بسا موجب پشیمانی و یادآوری گذشته و ملامت خودش می شود.
آیا بدپوششی عاملی برای بالا بردن شانس ازدواج است؟
صبریه: اینکه برخی توصیه می کنند، خودنمایی و راحت الوصول بودن دختران برای پسران شانس ازدواج را بالا می برد، دورغی است که به واسطه تکرار بیش از اندازه سعی دارد رنگ حقیقت به خود بگیرد. خبرنگار طنین یاس با در دست داشتن سه تصویر به سراغ جوانان رفته و از آنها می پرسد برای ازدواج به سراغ کدام یک از این پوشش ها می روند در این میان 84 درصد مردان ابراز تمایل برای ازدواج با زنان محجبه و عفیف داشتند.
از اسب سفيد پياده شو
صبریه: سواستفاده از احساسات و عواطف دختران و به دنبال آن کلاهبرداری‌های مالی، ماجرای ناخوشایندی است که می‌تواند برای هر دختر جوان مجردی روی دهد، البته اگر که حواسش را جمع نکند. اما لازم نیست احساس ناامنی کرده و تصور کنید این موارد قابل پیشگیری نیستند. با توجه به نکاتی می‌توان تا حد زیادی از روی دادن این حوادث تلخ جلوگیری کرد.

صفحه‌ها