آیا بدپوششی عاملی برای بالا بردن شانس ازدواج است؟
صبریه: اینکه برخی توصیه می کنند، خودنمایی و راحت الوصول بودن دختران برای پسران شانس ازدواج را بالا می برد، دورغی است که به واسطه تکرار بیش از اندازه سعی دارد رنگ حقیقت به خود بگیرد. خبرنگار طنین یاس با در دست داشتن سه تصویر به سراغ جوانان رفته و از آنها می پرسد برای ازدواج به سراغ کدام یک از این پوشش ها می روند در این میان 84 درصد مردان ابراز تمایل برای ازدواج با زنان محجبه و عفیف داشتند.
از اسب سفيد پياده شو
صبریه: سواستفاده از احساسات و عواطف دختران و به دنبال آن کلاهبرداری‌های مالی، ماجرای ناخوشایندی است که می‌تواند برای هر دختر جوان مجردی روی دهد، البته اگر که حواسش را جمع نکند. اما لازم نیست احساس ناامنی کرده و تصور کنید این موارد قابل پیشگیری نیستند. با توجه به نکاتی می‌توان تا حد زیادی از روی دادن این حوادث تلخ جلوگیری کرد.
زوج‌ هایی جوان
صبریه:زوج‌ هایی که دارای آگاهی و مهارت‌ های لازم هستند و می ‌توانند بر ذهن خود مدیریت ‌کنند، باورهای مثبت را جایگزین باورهای منفی می ‌کنند.
صبریه: امروزه اکثر افراد جامعه به بهانه هایی همچون وضعیت اقتصادی و تربیت صحیح فرزندان از زیر بار مسئولیت شانه خالی میکنند و زندگی دو نفره را به مشغله هایش ترجیح میدهند. این یکی از فتنه های شیطانی برای جلوگیری از فرزندآوری است.
صبریه:آمار‌ها نشان از افزایش طلاق توافقی میان نسل جوان دارد که بیشترین قربانیان آن زنانند. علت این موضوع به گفته‌ی کارشناسان روابط نامشروع پیش از ازدواج و عدم آگاهی و شناخت از ازدواج است.
راهنمایی را دخالت قلمداد نکنید
صبریه: در اولین گام باید مراقب قضاوت های زودهنگام باشید و سریعاً رفتارهای مادر همسرتان را به منزله دخالت قلمداد نکنید، چه بسا نیت ایشان خیر باشد و برای پیشبرد زندگی تان. برخی از مادران شاید شیوه راهنمایی شان درست نباشد ولی نیت بدی ندارند و می خواهند به طریقی انتقال تجربه کنند و شما را به عنوان فرزندی که بتازگی پا به میدان زندگی گذاشته رهنمون شوند.
وفاداری در ازدواج
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
با همسر سابق تان ازدواج نکنید
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
نکته های همسرداری از علی ع و فاطمه س
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
علی ع و فاطمه س بهترین زوج تاریخ اسلام هستند که تا با یکدیگر بودند مایه آرامش و تسلی یکدیگر شدند خواندن این مطلب را به شما که می خواهید اینگونه باشید توصیه می کنیم
صداقت نخستین رکن دیانت /صداقت را ملاک انتخاب همسر قرار دهید
صبریه:در زندگی زناشویی صداقت به عنوان رکنی مهم در تشکیل رابطه ایی توام با عشق به حساب می آید پس اگر انسان تمام حرکات و سکنات و همه ی احوال او روى صدق، راستى، درستى و حقیقت صورت گیرد ،صداقت و راستی در تمام مراحل وجودى و زندگى اش تحقق پیدا می کند.
زندگی مشترک زناشویی شما
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
هر روز بسته به عقاید و باورهایمان با انتخاب­های زیادی روبرو هستیم ساختار ذهن ما طی سال­ها در میان انتخاب­های درست و نادرست­مان رشد کرده تا امروز ­که تصمیم به تغییر آن گرفته­ ایم اغلب این انتخاب­ها را درهایی می­بینم, بر روی دیواری که سد راه مان شده و نمی ­دانیم آن­سویش چیست, باز کردن در و وارد شدن همیشه ساده­ ترین کار­ است خواه یک انتخاب مثبت یا منفی باشد اما خروج ممکن است سال­ها به طول انجامد
بستن  دروازه های دخالت دیگران / زوجین الگوی اسلامی را در زندگی پیاده کنند
راهکار های کنترل دخالت دیگران در زندگی مشترک؛
صبریه: خیلی از زوج ها بواسطه ی دخالت والدین یا بستگان در زندگی دچار مشکل و اختلاف شده اند که این دخالت ها ناشی از اجازه زوجین در رفتار و عمل به اطافیان است که لازمه کاهش این مشکلات تمامیت خواهی روابط و مسائل توسط همسران می باشد.
صبریه:یکی از مصادیق بسیار شایع جرم فریب در ازدواج اعلام عدم سابقه ازدواج یکی از طرفین عقد است، به عبارتی دیگر تجرد یکی از مواردی است که عقد بر مبنای آن واقع می‌گردد.
معیار های ازدواج موفق
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
صبریه:به طور کلی تصمیم ازدواج باید در شرایط سنی ای گرفته شود که فرد اطلاعات و تجربه کافی داشته باشد, به رشد و ثبات عقلی و عاطفی رسیده و توانایی زندگی مستقل را داشته باشد .
دست یابی به خوشبختی تنها از راه ازدواج شدنی است
صبریه: انسان به سادگی و اسانی به خوشبختی یعنی آرامش و آسایش دست می یابد وخداوند که نسبت به انسان و نیازهای او آگاه است خوشبختی بشر را در ازدواج قرار داده است.

صفحه‌ها