تأثیر کمبود اعتماد به نفس روی رابطه زناشویی
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
صبریه:رابطه ها روی میزان اعتماد به نفس و خودباوری آدم ها اثر دارند‎
اثرات مهریه سنگین در زندگی
مهریه سنگین در زندگی اثرات شومی دارد؛
صبریه:مهریه­ های سنگین از منظر فردی و اجتماعی یک ناهنجاری محسوب می شوند که ارزش ازدواج و تشکیل کانون خانواده را روحیه ای مادی گرایانه می بخشد و از ارزش های آن می کاهد.
چرا زوج های ایرانی برای یکدیگر وقت ندارند؟
میانگین صحبت کردن زوج های ایران با همدیگرفقط17دقیقه است؛
صبریه:چراها وخطرهای متعددی زوج وزندگی مشترکشان را تهدید می کندکه با نبود فضای مشا رکتی و گفت وگویی خود را نمایان می کند که این صرف نداشتن ها از عوامل مختلفی مثل عدم درک متقابل،ضعف برقراری ارتباط وهم کفو ومتناسب نبودن زوجین نشأت می گیرد.
اهمیت رابطهٔ جنسی در زندگی زناشویی
صبریه:نخستین درس در آموختن درست رابطهٔ جنسی، تغییر نگرش است. بدبختانه بیشتر زن و شوهرها می‌پندارند که معنی رابطهٔ جنسی یا زناشویی فقط انجام «نزدیکی» است، در حالی که این تفکر باعث می‌شود، همسران نه‌تنها خود را از لذت دیگر تعامل‌های جنسی به‌ویژه جنبه‌های عاطفی آن محروم کنند، بلکه اگر به هر دلیل برای هرکدام عذری ایجاد شود، از انواع بیماری تا شرایطی کاملاً طبیعی مثل دوران قاعدگی، رابطهٔ زناشویی آن‌ها تعطیل می‌شود و این به‌ویژه در درازمدت، برای زندگی زناشویی زیان‌بخش است.
احساس آرامش در زندگی
وبلاگ سبک زندگی نوشت:
صبریه:ما در دنیایی زندگی می کنیم که با سرعت فراوان به جریان خود ادامه می دهد. زندگی در چنین روندی همیشه در ما این احساس را ایجاد می کند که با کمبود وقت مواجه هستیم. البته متخصصین و کارشناسان می گویند: هنوز هم این قدرت را داریم که زمان را به نفع خود باز گردانیم.
بدترین عادات متولدین هر ماه در رابطه عاطفی
صبریه:ازدواج یا برقراری رابطه عاطفی با جنس مخالف ساده نیست یک رابطه سالم و بلند مدت احتیاج به مراقبت دارد درست است که هیچ انسانی کامل نیست اما برخی از رفتارها می توانند به سادگی یک رابطه عاطفی را ویران کنند.
همسرداری
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
صبریه:میزان اعتماد به نفس زنان با احساس اطمینان آنان از «دوست داشته شدن» رابطه مستقیمی دارد, در حالی که مردان , زمانی از اعتماد به نفس کافی برخوردارند که بتوانند درخواست های همسران خود را برآورده کنند
وقتي با فرد موردعلاقه‌تان ازدواج مي‌کنيد انتظار داريد رابطه‌تان فقط حول محور شما و همسرتان شکل بگيرد. شما يک نفر را انتخاب کرده‌ايد اما مي‌بينيد وابستگي‌هاي ديگري به افرادي جديد پيدا کرده‌ايد. زنان و مرداني که اگر فرد مورد علاقه‌تان را انتخاب نمي‌کرديد هيچ فرقي با مسافران غريبه‌اي که در اتوبوس کنارشان مي‌نشينيد نداشتند اما حالا پيوندي جدي ميان شما و آنها برقرار شده است.
 جراحی زیبایی جنبه ی فردی و اجتماعی دارد
جراحی زیبایی در ایران روبه افزایش است؛
صبریه:علل گرایش و افزایش به جراحی زیبایی جنبه ی فردی و اجتماعی مختلفی دارد که باعث قرار گرفتن ایران در رتبه های بالای جراحی دنیا شده است.
چگونه می توان یک خانواده خوشبخت داشت
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
صبریه:خانواده, نهادی مقدس است که از پیوند ازدواج زن و مرد, هسته اولیه آن شکل می گیرد
زهری به نام خیانت
زهری به نام خیانت؛
صبریه:رشد خیانت به همسر در حال افزایش است و دلیل آن عدم انتخاب مناسب همسر و عدم شناخت زوجین از خواسته و تمایلات یکدیگر است.
 دوام و آرامش یک زندگی
صبریه:مناسب بودن ترکیب یک زوج با یکدیگر و استفاده از الگوهای مناسب دوام و آرامش یک رابطه را تنظیم می کند.
واسطه‌گری در امر ازدواج در حال کم‌رنگ شدن است
صبریه:واسطه‌گری در امر ازدواج برای رخ دادن ازدواج های مستحکم تر و عقلانی تر یک ابزار مناسب است که نیازمند ترویج و فرهنگسازی است.
 مهارت های زندگی
یک مربی آموزش مهارت های زندگی:
یک مربی آموزش مهارت های زندگی:کسب مهارت های مناسب زندگی مشترک و شناخت وظایف زوجین در مقابل یکدیگر یک الزام برای داشتن زندگی شاد و با دوام است.
آیا می‌توانید همسری نمونه باشید؟
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
صبریه:آیا می‌دانید عادت چیست؟ عادت تكرار می‌آورد و به دنبال تكرار، كسالت و روزمرگی! چگونه می‌توانیم همیشه تازه و نو و همسری نمونه باشیم.

صفحه‌ها