25. آبان 1395 - 13:07   |   کد مطلب: 21862
صبریه: اربعین طی طریق محض نیست بلکه طی طریقت در مسیر شریعت بوده و خواهد بود.
پیاده روی اربعین طی طریقت در مسیر شریعت است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ حرکت عظیم انسانی و الهی اربعین  یا همان پیاده روی اربعین اسباب شکوه مراسم حسینی است  که با جاذبه ای بی مانند  این اجتماع عظیم وفادار به امام حسین(ع) را به سوی خود می کشد.

 

اکنون این حرکت عظیم عملاً تحت حمایت مراجع عظام شیعه قم و نجف و بویژه با پشتیبانی ولایت‌ فقیه، صورت می‌پذیرد و این خود خواسته یا ناخواسته نشان می‌دهد که شیعیان و پیروان مکتب اهل بیت (ع)، به لطفِ عقلانیّت موجود در این مکتب، جماعتی سرِخود و بی‌منطق و بی‌ امام و راهبر نیستند و این عقبۀ عظیم میلیونی که تنها بخشی از پتانسیل عظیم جهان تشیع است، قابلّیت هدایت و استفاده در مواقع ضروری را داراست که نمونۀ بارز آن هم‌اکنون در جبهه‌های نبرد با تروریست‌های تکفیری در عراق، سوریه، لبنان و ... قابل مشاهده است .

 

برخی از آثار و نتایج پیاده روی اربعین  را می توان تعجیل در ظهورکه مهمترین نتیجه پیاده روی اربعیندانست یا یک سفر استراتژیک و پیچیده برای درک عمیق از مصائب اهل بیت(ع) و تمنای ظهورو همچنین تمرین آمادگی برای ظهور با پیاده روی اربعین دانست.

 

خیل عظیم زائران اربعین حسینی در بارگاه مطهر علوی ،بهترین تبلیغ دین اسلام است

 

حجت الاسلام والمسلمین سید حبیب الله موسوی در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: اهمیت زیارت در اربعین را در زیارت اربعین به شما پاسخ میدهد.که وظایف شیعه و ارادتمندان و زائران امام حسین(ع) چیست؟

مدیر حوزه علمیه استان کرمانشاه گفت:زیارت امام حسین (ع)  به خودی خود فرهنگ ساز، تاریخ ساز، جامعه ساز  وتمدن سازاست و  برای شکل گیری جامعه اسلامی یک امکان فوق العاده است.

 

موسوی ادامه داد:مسیری که امام حسین (ع) آغاز کرده‌اند باید استمرار داشته باشد. اربعین نشانه استمرار و تداوم حرکت است و زیارت اربعین فلسفه قیام اباعبدالله الحسین (ع) را کامل بیان می دارد.

 

وی افزود: اربعین طی طریق محض نیست بلکه زیارت سیدالشهدا در اربعین طی طریقت در مسیر شریعت است.

 

موسوی  بیان کرد: مهمترین اثر حضور عظیم مردم در اربعین، واقف شدن به  تکالیف دوستان حضرت ، پیروان حضرت، یاران حضرت در طول تاریخ و پیامی که از اربعین میگیرند که مبارزه با ظلم و برپایی اسلام ناب است و این حضور بهترین تبلیغ برای دین اسلام است.

 

فلسفه قیام حسینی در زیارت اربعین نهفته است

 

بتول محمدی مدیر حوزه علمیه  امام خامنه ای(مدظله العالی) در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: زیارت سید الشهداء(ع) یک فرصت معنوی، سلوکی، تربیتی و یک امکان الهی ممتاز و بی بدیل و منحصر است.

وی ادامه داد:باطن قیام امام حسین (ع) در آن چند سلام اول زیارت اربعین افشا شده است که  امام حسین(ع) در بحث عشق و محبت  به معبود خود حرف آخر را زده است که این درس عبودیت مطلق است.

 

محمدی افزود: بعد دیگر باطن قیام است که به افشاگری چهره ظلم و مبارزه علیه استکبار توجه ویژه دارد  که در جمله «لم اخرج اشرا و لا بطرا و لا مفسدا و لا ظالما... لطلب الاصلاح فی امت جدی، أن آمر بالمعروف وانهی عن المنکر...» وصیت نامه امام حسین(ع) بیان شده است.

 

وی گفت:قیام امام حسین(ع) و برپایی مراسم در دهه اول محرم و اربعین  برای مسیر ما، برای جامعه ما، در سیر و سلوک ما خیلی پیام های روشنی دارد که اول دیانت و دوم مبارزه با ظلم و کفر است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران