28. ارديبهشت 1396 - 18:07   |   کد مطلب: 22106
صبریه: حجاب در کشور ایران یک هنجار است و حضور در اجتماع با ظاهری آرایش کرده و پوشش نامناسب در حقیقت هنجار شکنی محسوب می شود که آسیب های متعددی را در پی دارد.
بی حجابی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ این روزها ویترین مغازه ها با لباس های کوتاه،تنگ و بدن نما در رنگ های مختلف تزیین شده است و به بهانه مد روز و تیپ جدید مشوق بی حجابی جوانان خصوصا دختران و زنان شده است .

 

گرایش به مد و آرایش بازار البسه و لوازم آرایش ها را رونق داده واهمیت حجب وحیا را به سخره گرفته است و آشکارا بدحجابی و بی حجابی را ترویج می دهند.

 

متاسفانه بیشتر مغازه های شهر را به دنبال یک پوشش کامل و مناسب باید گشت چون پوشش کامل را دمده تلقی می کنند و این یعنی القای خواسته دشمنان برای کمرنگ کردن ارزش های ناب اسلام که ارزش گذاری زن را پایه گذار بوده است.

 

حجاب گزندها و آسیب‌های اجتماعی را می کاهد

 

حجت الاسلام اسلام خدادوست مدرس حوزه و دانشگاه در گفت و گویی با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت:این مطلب که حجاب مصونیت از هر آسیب و گزندی است برای زنان فرهنگ سازی شود و تصور بی کلاس بودن نیز از ذهن ها پاک گردد.

 

وی ادامه داد: زیبا و قابل فهم جلوه دادن الگوهای حجاب و دلایل محجبه بودن در افزایش گرایش به عفاف و حجاب نقش موثری خواهد داشت.

 

خدادوست با ابراز تاسف از تولیدکنندگان و فروشندگان نسبت به توزیع البسه نامناسب ،محرک و مروج فساد گفت: بیشتر مغازه ها مانتو،پالتو کوتاه  جذب و بدن نما را در ویترین ها و بنرهای تبلغی خود قرار داده اند که این کار هم در ترویج بی حجابی بی تاثیر نیست.

 

وی الگوهای سینما را نیز در ترویج بدحجابی موثر دانست و افزود: عدم کنترل بر پوشش بازیگران ایرانی  و تولیدکنندگان لباس های زنانه داخلی با جنگ فرهنگی غرب توسط ماهواره و تلگرام در افزایش تمایل افراد جامعه به پوشش های تبلیغی با اثری مستقیم در هنجار شکنی اجتماعی و جایگزینی فرهنگ پوششی غرب هم سو شده است.

 

خدادوست ابراز داشت: داشتن احساس مسئولیت در قبال کشور و فرهنگ آن یک وظیفه است هرچند این امر بعد از حفظ ارزش انسانی ملاک است و بی حجابی با بی ارزش نمودن خود فرد به عنوان ابزاری برای تماشای دیگران علاوه برسقوط هویت و ارزش انسانی ، احساس مسئولیت را نیز می کاهد.

 

مد و آرایش بهانه ای برای بی رنگ کردن ارزش های اسلام است

 

یک بانوی محجبه کرمانشاهی با گلایه ی  از اینکه افراد محجبه مورد بی توجهی قرار می گیرند گفت: نبود لباس های مناسب برای افراد محجبه در شهر باعث صرف وقت زیادی برای خرید لباس و گاه از ناچاری دوختن لباس می شود و البته لباس های محجبه از لباس های بی حجاب بسیار گران تر هستند.

بهجت عباسی ادامه داد: نبود امتیازات برای افراد محجبه مانند قبل که پیش از گزینش هر فردی در اداره یا هر پستی به نوع پوشش و حیا توجه می شد و این امر تبلغی و محرکی مناسب برای محجبه شدن بود ولی در حال حاضر حتی معلمان نیز در گزینش مشمول چنین ضوابطی نمی شوند.

 

وی گفت: بی توجهی به مقوله پوشش و بد جلوه دادن چادر در فیلم ها و سریال های تلویزیون که فقط افراد فقیر یا زنان زندانی استفاده می کنند بسار تاثر برانگیز است پس می توان گفت که این اقدامات حجاب را بی ارزش می کنند.

 

عباسی افزود: جا انداختن این موضوع که حجاب یعنی ارزش و فرد محجبه نیز دارای هویت و شخصیتی کامل است توسط برنامه های صدا و سیما ، تدوین و اعمال قوانین رعایت حجاب در ادارات، مدارس و دانشگاه ها ممکن می شود.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه