21. تير 1396 - 13:48   |   کد مطلب: 22882
صبریه:گردهمایی عفاف و حجاب با موضوع "صیانت از حریم خانواده" امروز چهارشنبه به همت بسیج جامعه زنان سپاه ناحیه کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ در هفته عفاف و حجاب در 21 تیرماه مصادف با روز عفاف و حجاب و با عنوان صیانت از حریم خانواده گردهمایی  با حضور مشاور وزیرکشور ومدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور ، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) ، فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه، خواهران بسیجی وخواهران ادارات استان برگزار گردید.

 

تاختن به حجاب به ویژه چادر راه خلع سلاح مسلمانان است

 

سرهنگ کریمی،فرمانده سپاه ناحیه کرمانشاه در گردهمایی  صیانت از حریم خانواده با بیان تاریخچه کشف حجاب اظهار داشت:حجاب سلاح برنده مسلمانان است  ودشمنان برای خلع سلاح مسلمانان به دنبال اشاعه فرهنگ ابتذال غرب در ایران اسلامی هستند.

 

وی تقویت دستگاه های فرهنگی را مهم دانست و ادامه داد: دستگاههای فرهنگی باید در برابر تهاجم فرهنگ دشمنان که سلاح برنده خواهران کار را نشانه رفته، مقاومت کنند تا جامعه ای با حجاب کامل و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی داشته باشیم و شاهد ولنگاری و فرهنگ برهنگی نباشیمو تاکید داشت که  هر یک از بسیجیان، سفیر فرهنگی حجاب و عفاف باشند.

 

امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به حاشیه رفته است

 

شهید مدافع حرم، شهید علیخانی در گردهمایی عفاف و حجاب  اظهار داشت: من باافتخار همسر سردار شهید حاج محمد حسین علیخانی هستم و ثمره زندگی ما سه هدیه الهی است.

 

همسر شهید علیخانی افزود: نامه ای از امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف به نواب خاصه رسیده مبنی بر اینکه بانوان را به رعایت حجاب و عفاف دعوت نمایند، باید توجه داشت که در کنار حجاب باید عفت در کلام و راه رفتن و ظاهر نیز رعایت شود.

وی بابیان اینکه شهید علیخانی وقتی خواستند حجاب را به خانواده و اقوام توصیه کنند، بسیار هزینه کردند و مقدار زیادی چادر مشکی با کیفیت عالی خریداری نمودند بر حساسیت آن شهید به مقوله شهادت اشاره نمدند و افزود:

همسر شهید علیخانی اظهار داشت: الان در این جمع خانم هایی با آرایش غلیظ حضور دارند و این وضعیت برای خانواده‌های شهدا دردناک است، شهید علیخانی خانواده و بچه‌ها را بسیار دوست داشت و بدانیم که هر چه انسان باتقواتر باشد علاقه‌اش به خانواده بیشتر می‌شود.

 

همسر شهید علیخانی بیان کرد: وقتی خانم‌ها بزک کرده بیرون میآیند و مورد نگاه آقایان قرار می‌گیرند مطمئن باشند که آن خانواده متزلزل می‌شود، اکثر طلاق ها از خانواده هایی است که حجاب و عفاف را رعایت نمی‌کنند.

وی همچنین اظهار کرد: شهید علیخانی از نوجوانی در جبهه ها حضور داشت و از همان آغاز زندگی، اعتقادات خود را درست نمود، و من افتخار به دختر شهید علیخانی افتخار میکنم و الان خادمی بچه هایم را میکنم، دختر من در بیرون از منزل با حجاب کامل حضور می‌یابد و در منزل هم چادر رنگی دارد و هیچ وقت بدون چادر در محضر هیچ نامحرمی ظاهر نشده است و من خدا را شکر میکنم.

همسر شهید علیخانی زن را مظهر جمال خداوند دانست و عنوان کرد: حجاب وسیله امتحان خانم هاست، شهدای مدافع حرم بسیار بزرگ هستند و اگر شهدا را دوست دارید حجاب و عفاف را رعایت کنید.

وی بیان کرد: همسر من واقعا مهربان و دلسوز بود و به تمام معنا باسواد و در تمام مسائل حرفی برای گفتن داشت، مهم این است که در جامعه گناه صورت نگیرد و الان متأسفانه امر به معروف و نهی از منکر کاملا به حاشیه رفته است و امر به معروف و نهی از منکر جهاد است.

وی بیان کرد: به جای شعار دادن در بحث امر به معروف و نهی از منکر باید عمل کرد، شهید علیخانی اهل عمل بود و تربیت فرزندان باید برای بانوان در اولویت باشد و سپس به اصلاح روح خود بپردازند.

 

حجاب مختص زنان نیست/ خانواده در کاهش آسیب های اجتماعی کارکرد نامناسبی داشته اند

 

دکتر فهیمه فرهمندپور مشاور وزیرکشور ومدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور در این گردهمایی اظهار داشت: یک شبهه و اتهام بزرگ در مورد حجاب به زن مسلمان وارد شده  و این فکر نادرست تا حدودی روی برخی از لایه های جمعیت مسلمان هم اثر نهاده است که حجاب نشانه ای است که اسلام خواسته زن را محدود و محصور در خانه نماید.

 

فرهمندپور ادامه داد: آیت الله جوادی آملی بیان کردند که اگر اهمیت و ضرورت حضور اجتماعی زنان دلیلی جز حجاب نبود  دلیل قانع کننده ای نبود و اگر بنا بود که زنان فقط در خانه بمانند و هیچ حضور اجتماعی نداشته باشند اصلا حجاب تشریح نمی شد.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب حجاب را لباس مشارکت و کار اجتماعی زنان عنوان نمودند، و لذا حضور و مشروعیت حضور اجتماعی زنان در حجاب است و زن مسلمان با حجاب خود نشان می دهد که عنصر ارزشمندی است که باید در جامعه حضور داشته باشد و مشارکت اجتماعی داشته باشد.

مشاور امور بانوان وزیر کشورگفت : زن مسلمان با حجاب هرجا هست باید بهترین باشد و آگاه ترین زنان خانه دار باید زنان با حجاب و متدین نظام باشند وحجاب نه تنها محدودیت نیست بلکه عامل و عنصر انرژی بخش، پیش برنده و الهام بخش فعالیت های اجتماعی است و اسلام به دو عرصه حریم خصوصی و حریم عمومی معتقد است و این دو عرصه کاملا از هم متمایز و بر هم موثراند.

 

وی بیان کرد:   پرداختن به مسائل احساسی و توجه به نیازهای عاطفی و تامین نیازهای طبیعی و غریزی متعلق به حریم خصوصی است و این مسائل نباید به حریم عمومی راه یابد چراکه مسئله ساز خواهد شد.

 

فرهمندپور با اشاره به اینکه در تمام دنیا و قریب به اتفاق کشورها، بسیاری از آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد در بین افراد مجرد شایع است اما در ایران قریب به ۷۰ درصد معتادان متأهل هستند بیان داشت:این مسئله نشان می دهد که خانواده  ها در ایران نتوانسته کارکرد و ماموریت خود را به خوبی در برابر آسیب های اجتماعی شناسایی کنند.

 

مشاور امور بانوان وزیر کشورادامه داد: بسیاری از زندانیان در دنیا افراد مجرد هستند اما در ایران بخش قابل توجهی از زندانیان متأهل‌اند و این مسئله نشان می دهد که خانواده در برابر وظایق خود کوتاهی کرده است و یکی از دلایل افزایش سن ازدواج در کشور این است که بخشی از نیازهای طبیعی افراد شامل نیازهای بصری و کلامی در حریم اجتماع تامین می شود و خانواده زیر سوال می رود.

 

وی گفت: باید در حفظ و صیانت از حریم خانواده مانند شیر کنام و بیشه خانواده را محافظت کرد، متاسفانه در سازماندهی فکر اجتماعی در جامعه بویژه در مسائل فرهنگی و به طور خاص در مسئله حجاب و عفاف، جامعه ما از دیدگاه و تفکر قرآنی در برخی جهات فاصله گرفته و حتی برخی از متدینین و مبلغین و برنامه ریزان و مروجین فرهنگی از فرهنگ قرآنی در موضوع حجاب و عفاف فاصله گرفتند و در بسیاری از مواقع حجاب و عفاف را تنها اموری زنانه تلقی می کنند.

فرهمندپور در پایان گفت: این دیدگاه که فضای اخلاقی و اجتماعی صرفاً با آموزش و اصلاح زنان اصلاح می شود، کاملاً با نگاه قرآنی متفاوت است و در سوره مبارکه نور ابتدا مردان امر به رعایت عفاف شدند و در هفته حجاب و عفاف انواع برنامه ها و جلسات برای زنان برگزار می شود اما چند جلسه برای مردان برگزار می شود.. و چقدر برای پسران دانشجو جلسات حجاب وعفاف برگزار می شود.

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)