17. مهر 1396 - 13:45   |   کد مطلب: 23210
صبریه: يکی از انحرافاتی که سلامت هر جامعه ای را تهديد می کند، پديده روسپی گری است که متاسفانه در تمام جوامع با شدت و ضعف وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ روسپیگری پدیده‌ای بسیار پیچیده، چندبعدی، ناآشکارو تودرتوست که در جامعه ما به لایه‌های زیرین خزیده و به صورت گسترده در زیر لایه‌های عمیق نفس می‌کشد و به زیست خود ادامه می‌دهد. بدین گونه است که به ویژه در سال‌های اخیر توجه زیادی را به خود معطوف نموده و سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و اجتماعی را جهت مهار و کنترل به تکاپو واداشته است.

 

يکی از انحرافاتی که سلامت هر جامعه ای را تهديد می کند، پديده روسپی گری است که متاسفانه در تمام جوامع با شدت و ضعف وجود دارد.

 

گزارش حاضر با موضوع بررسی آسیب زنان روسپی بر وضعیت فردی، اجتماعی و خانوادگی است که خود این بررسی و کسب راهکار مقابله با این آسیب در جهت پیشگیری و نوتوانی زنان روسپی مؤثر است.

 

شناخت صحیح و عمیق از این آسیب اجتماعی راهی برای یافت راهکار مقابله خواهد بود

 

الهام خنجر کارشناس اجتماعی در گفت و گویی با خبرنگار صبریه اظهار داشت:ضعف اعتقادی و نگرش متفاوت زنان روسپی در شرایط و اوضاع زندگی و گاه عدم توانمندسازی خود برای کسب روزی حلال بر این انحراف دام می زند.

 

وی ادامه داد: تلاش برای حذف و کاهش این آسیب  تنها زمانی مثمرثمر واقع می‌گردد که شناختی صحیح و عمیق از این آسیب اجتماعی حاصل شده باشد.

 

خنجر رسوخ به بطن دنیای زنان روسپی و دست یافتن به واقعیت ملموس تجربه زیسته آنان را برای حذف این مشکل مهم دانست و افزود: شناخت صحیح و عمیق از این آسیب اجتماعی راهی برای یافت راهکار مقابله خواهد بود.

 

این کارشناس گفت: ایجاد زمینه کارآفرینی در مناطق آلوده و فقیر برای زنان و مردان و یا به اصطلاح بهتر تامین معیشت خانواده های فقیر از طریق توانمندسازی می تواند برخی افراد را از تن فروشی نجات بدهد.

عدم بی توجهی به حذف زنان روسپی ،اشاعه دهنده فساد در جامعه خواهد شد

 

س.کریمی کارشناس اجتماعی در گفت و گویی با خبرنگار صبریه اظهار داشت: يکي از انحرافاتی که سلامت هر جامعه ای را تهديد می کند، پديده روسپی گری است.

 

وی اشاعه ی بیماریهای مختلف مانند ایدز، هپاتیت و بیماری های مقاربتی دیگر را آسیب فردی عدم توجه به روسپی ها دانست و ادامه داد: تزلزل خانواده و انتقال بیماری به افراد خانواده دومین آسیب این معضل است و در مرحله نهایی اشاعه فساد در جامعه یک تهدید بزرگ است.

 

کریمی افزود: حذف زنان روسپی با آموزش و توانمندسازی برای بدست آوردن هزینه زندگی به طریق مناسب یک مهم است و این اقدام به توجه سریع و با دقت نیازمند است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن