20. مهر 1396 - 11:27   |   کد مطلب: 23229
صبریه: در حال حاضر لاغری و زیبایی در زنان به یک هدف تبدیل شده است که برای رسیدن به این هدف برخی از آنان از هیچ اقدامی فروگذار نیستند و گرایش به مصرف مواد مخدر یکی از آن اقدامات است.

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه ؛ رواج بعضی از تبلیغات اغفال‌کننده لاغری، تناسب اندام، زیبایی و تمرکز در فضاهای آرایشگاه‌ها و کلوپ‌های ورزشی زنانه منجر شده است که مصرف مواد محرک و اعتیاد‌آور رواج پیدا کند و با کاهش وزن افراد زیادی را به مصرف آن تشویق نماید، این در حالی است که کم‌اشتهایی از عوارض جانبی دارو‌ها بوده و مشکلات جسمی و روانی را در افراد ایجاد می‌کند.

 

 افراد بدون اطلاع از وجود محرک‌های موجود در داروهای لاغری و عوارض اعتیار آور آن، اقدام به مصرف دارو می‌کنند و بعد از گذشت مدتی دچار اعتیاد پنهان می‌شوند. این در حالی است که بسیاری از این مصرف کنندگان بعد از بروز علائم در بدن، متوجه اعتیاد شده و به راحتی با مصرف این دارو‌ها به دام اعتیاد می‌افتند.

 

متاسفانه در محیط­‌های زنانه همچون آرایشگاه­ها و باشگاه­های ورزشی  تبلیغات بیشترصورت می‌گیردومصرف مواد مخدر به منظور رفع افسردگی، لاغری و حفظ تناسب اندام به زنان و دختران توصیه می­‌گردد. تقویت عضلات، آماده­ سازی بدن برای پذیرش انواع ورزش‌های مناسب بدنسازی، ایجاد انرژی و مقابله با چین و چروک پوست، موارد دیگری هستند که تولیدکنندگان و فروشندگان شیشه در این مکان­ها به دروغ تبلیغ می‌کنند. متأسفانه برخی از خانم‌ها تحت تأثیر این تبلیغات، به مصرف شیشه روی آورده و بعد از مدت کمی کاملاً به آن وابسته می­شوند.

 

معتادشدن به امید لاغری و زیبایی

 

یک آسیب‌شناس در گفت و گو باخبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت:در حال حاضر لاغری و زیبایی در زنان به یک هدف تبدیل شده است که برای رسیدن به این هدف برخی از آنان از هیچ اقدامی فروگذار نیستند و گرایش به مصرف مواد مخدر  با این امید یک معضل است.

 

دنیا شیری گفت: افراد سود جو با استفاده از خواسته ها ی مانند شادابی پوست و تناسب اندام با تبلیغ و پخش شایعاتی که مواد مخدر صنعتی مانند شیشه و هروئین و... بر زیبایی و تناسب اندام موثر است ذهن زنان را منحرف نموده و آنان را به مصرف ترغیب می سازند.

 

وی ادامه داد: تبلیغات مواد مخدری که در سالن های زیبایی و ورزشی  برای تغییر سریع صورت می گیرد یک دام هولناک و اولین قدم برای معتاد شدن است  پس یک درایت و دقت نظری را از سوی بانوان و خانواده آنان را می طلبد.

 

این آسیب شناس افزود: گرایش آکاهانه یا ناآگاهانه زنان به سوی مواد محرک جدید را یک خطر جدی است که باعث افزایش آمار معتادین و آسیب های اجتماعی می گردد.

علل گرایش به موادمخدر در بانوان تغییر کرده است

 

یک جامعه شناس در گفت و گو باخبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: متاسفانه قبح گرایش زنان به اعتیاد شکسته شده است هرچند زنان زنان معتاد نسبت به مردان معتاد آسیب پذیرتر هستند.

 

دکتر سیاوش قلی پور ادامه داد: امروزه علل گرایش به موادمخدر در بانوان تغییر کرده است و زیبایی و لاغرشدن دلیل گرایش به این مواد آسیب زا شده که تاسف برانگیز است.

 

وی با اشاره به اینکه تناسب اندام با ورزش و تغذیه مناسب بدست می آید و زیبایی ظاهر نیز با مراجعه به پزشک های متخصص زیبایی میسر می شود گفت: آسیب زدن به سلامت جسم و روان با معتاد شدن با هدف زیبا شدن ، بیانگر فکرکوتاه و سطحی است که آسیب ها و تخریبات آینده را فراموش نموده است.

 

قلی پور افزود:خانواده مهم ترین عامل پیشگیری  از اعتیاد است، نظارت بر روابط فرزندان جذب اعتماد و دوست بودن با آنان را در عدم گرایش به مصرف مواد مخدر موثر  خواهد بود.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن