20. مهر 1396 - 11:27   |   کد مطلب: 23229
صبریه: در حال حاضر لاغری و زیبایی در زنان به یک هدف تبدیل شده است که برای رسیدن به این هدف برخی از آنان از هیچ اقدامی فروگذار نیستند و گرایش به مصرف مواد مخدر یکی از آن اقدامات است.

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه ؛ رواج بعضی از تبلیغات اغفال‌کننده لاغری، تناسب اندام، زیبایی و تمرکز در فضاهای آرایشگاه‌ها و کلوپ‌های ورزشی زنانه منجر شده است که مصرف مواد محرک و اعتیاد‌آور رواج پیدا کند و با کاهش وزن افراد زیادی را به مصرف آن تشویق نماید، این در حالی است که کم‌اشتهایی از عوارض جانبی دارو‌ها بوده و مشکلات جسمی و روانی را در افراد ایجاد می‌کند.

 

 افراد بدون اطلاع از وجود محرک‌های موجود در داروهای لاغری و عوارض اعتیار آور آن، اقدام به مصرف دارو می‌کنند و بعد از گذشت مدتی دچار اعتیاد پنهان می‌شوند. این در حالی است که بسیاری از این مصرف کنندگان بعد از بروز علائم در بدن، متوجه اعتیاد شده و به راحتی با مصرف این دارو‌ها به دام اعتیاد می‌افتند.

 

متاسفانه در محیط­‌های زنانه همچون آرایشگاه­ها و باشگاه­های ورزشی  تبلیغات بیشترصورت می‌گیردومصرف مواد مخدر به منظور رفع افسردگی، لاغری و حفظ تناسب اندام به زنان و دختران توصیه می­‌گردد. تقویت عضلات، آماده­ سازی بدن برای پذیرش انواع ورزش‌های مناسب بدنسازی، ایجاد انرژی و مقابله با چین و چروک پوست، موارد دیگری هستند که تولیدکنندگان و فروشندگان شیشه در این مکان­ها به دروغ تبلیغ می‌کنند. متأسفانه برخی از خانم‌ها تحت تأثیر این تبلیغات، به مصرف شیشه روی آورده و بعد از مدت کمی کاملاً به آن وابسته می­شوند.

 

معتادشدن به امید لاغری و زیبایی

 

یک آسیب‌شناس در گفت و گو باخبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت:در حال حاضر لاغری و زیبایی در زنان به یک هدف تبدیل شده است که برای رسیدن به این هدف برخی از آنان از هیچ اقدامی فروگذار نیستند و گرایش به مصرف مواد مخدر  با این امید یک معضل است.

 

دنیا شیری گفت: افراد سود جو با استفاده از خواسته ها ی مانند شادابی پوست و تناسب اندام با تبلیغ و پخش شایعاتی که مواد مخدر صنعتی مانند شیشه و هروئین و... بر زیبایی و تناسب اندام موثر است ذهن زنان را منحرف نموده و آنان را به مصرف ترغیب می سازند.

 

وی ادامه داد: تبلیغات مواد مخدری که در سالن های زیبایی و ورزشی  برای تغییر سریع صورت می گیرد یک دام هولناک و اولین قدم برای معتاد شدن است  پس یک درایت و دقت نظری را از سوی بانوان و خانواده آنان را می طلبد.

 

این آسیب شناس افزود: گرایش آکاهانه یا ناآگاهانه زنان به سوی مواد محرک جدید را یک خطر جدی است که باعث افزایش آمار معتادین و آسیب های اجتماعی می گردد.

علل گرایش به موادمخدر در بانوان تغییر کرده است

 

یک جامعه شناس در گفت و گو باخبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: متاسفانه قبح گرایش زنان به اعتیاد شکسته شده است هرچند زنان زنان معتاد نسبت به مردان معتاد آسیب پذیرتر هستند.

 

دکتر سیاوش قلی پور ادامه داد: امروزه علل گرایش به موادمخدر در بانوان تغییر کرده است و زیبایی و لاغرشدن دلیل گرایش به این مواد آسیب زا شده که تاسف برانگیز است.

 

وی با اشاره به اینکه تناسب اندام با ورزش و تغذیه مناسب بدست می آید و زیبایی ظاهر نیز با مراجعه به پزشک های متخصص زیبایی میسر می شود گفت: آسیب زدن به سلامت جسم و روان با معتاد شدن با هدف زیبا شدن ، بیانگر فکرکوتاه و سطحی است که آسیب ها و تخریبات آینده را فراموش نموده است.

 

قلی پور افزود:خانواده مهم ترین عامل پیشگیری  از اعتیاد است، نظارت بر روابط فرزندان جذب اعتماد و دوست بودن با آنان را در عدم گرایش به مصرف مواد مخدر موثر  خواهد بود.

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه