12. اسفند 1396 - 8:55   |   کد مطلب: 23681
صبریه: اهمیت حجاب و آسیب های بدحجابی باید دغدغه ای محرک باشد تا از غفلت حاکم بر فضای بدپوششی و بی حجابی رهانده شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه ؛ غالباً بانوانی که بدون حجاب و با وضع زننده در جامعه حاضر می شوند، نگاه دیگران به ایشان بر اساس شهوت و هوسرانی بوده و همراه قصد و نیت سوء می باشد نه از حیث شخصیت والای یک زن ، و او تا زمانی که در جامعه مطرح و مورد توجه است که برآورنده خواهش های پلید دیگران است و این امر مدت زیادی دوام نخواهد داشت و پس از اینکه وی زیبایی و جاذبه ظاهری خود را از دست داد، دیگر فردی غریب و بی هویت است و با احساس پوچی و پشیمانی ازجامعه طرد خواهد

 

وقتی زن با آرایش و بد حجابی در جامعه حاضر می شود، چشم ها به سوی او نشانه می روند و او هم دلباخته و فریفته چشم چرانان می شود و کم کم از نگاه های شوهرش لذت نبرده و از او سرد میشود و چه بسا سرانجام باعث جدایی گردد. گاهی همین امر از طرف شوهر صورت گرفته و بر اثر چشم چرانی و نگاه های هوس آلود به نامحرم، ناسازگاری با همسرش شروع می شود و تیرگی بر کانون خانواده سایه می افکند. چه بسیار طلاق هایی که شروع آن از همین نگاه های حرام بوده است.

 

 بستن چشمان بر واقعیات جامعه و کارشناسی نکردن عواقب ناهنجارهای رفتاری بخصوص ناهنجاریهای پوششی توسط مسئولان باعث ایجاد تبغات منفی و چندگانه ای شدن جامعه می گردد و موج بدحجابی نیز یکی از این آسیب های است که متاسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته است.

 

بدحجابی باعث کاهش آمار ازدواج شده است

 

سحر مجیدی کارشناس ارشد جامعه شناسی  در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: حضور  زنان و دختران جوان آرایش کرده و پوشش های نامناسب که در جامعه در حال رفت و آمد هستند بیانگر بی توجهی به بی حجابان است.

وی گفت: وجود دختران و زنان بدحجاب باعث افزایش دوستی های غیر شرعی شده و پسران جوان نیز با بهانه تراشی ناشی از حضور جنس مخالف در زندگی و ایجاد حس عدم اطمینان به این قشر از ازدواج شانه خالی کرده و آمار ازدواج نیز کاسته می شود.

 

این جامعه شناس افزود: : به نظر بنده مهمترین تاثیر بی توجهی به بدحجابی در جامعه سستی و تزلزل بنیان خانواده، افزایش طلاق و کاهش ازدواج در جامعه می شود.

 

مجیدی بیان کرد: تعمق در علل بدحجابی و دست یافتن به  روش صحیح برای کاهش  بدحجابی در جامعه می تواند ریشه کنی برخی از آسیب ها را در پی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: ترویج امربه معروف و نهی از منکر توسط عموم مردم مهمترین قدمی است که در این مسیر می توان برداشت،توجه به امربه معروف و نهی از منکر یعنی حمایت از ناهیان و آمران و عدم چشم پوشی از بدپوششی و شرارت های خیابان است و از برهنگی بیشتر و هنجارشکنی جلوگیری می شود.

 

غفلت فرهنگی نسبت به مقوله ی حجاب در جامعه اسلامی شایسته نیست

 

 ثریا رضایی مسئول فرهنگی  بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: غفلت فرهنگی نسبت به حجاب در کشوراسلامی شایسته نیست و معادل پذیرش بی حجابی و بدحجابی در جامعه است .

 

وی گفت: متاسفانه در حال حاضر در فضای کشور هیچ مانع و محدودیتی در برابر بدپوششی و بدحجابی نیست که در وهله ی اول ارزش ها و حرمت ها را کم رنگ و می شکند و در مرحله ی بعدی قبح گناه را که باعث ترویج بی حیایی و بی عفتی در جامعه است را می شکند.

 

رضایی افزود: اهمیت حجاب و آسیب های بدحجابی باید دغدغه ای محرک باشد تا از غفلت حاکم بر فضای بدپوششی و بی حجابی رهانده شوند و با استفاده از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مه بارها از نگرانی خود نسبت به فرهنگ سخن گفته اند، دستگاه ها و مسئولان اقدامات ایجابی و دفاعی مناسبی انجام دهند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران