آخرین اخبار

مطالب حریم ریحانه

سرپرست بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه:
سرپرست بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) گفت:آراستگی و داشتن پوشش مناسب علاوه بر امنیت روانی در فرد و جامعه در تحکیم بنیان خانواده نقشی موثر دارد که عدم رعایت آن بسیار آسیب زا خواهد بود.
صبریه: علل گرایش به بدحجابی و بی حجابی با توجه به نظرات کارشناسان و اندیشمندان متفاوت است اما در این متن به 13 علت گرایش به بدحجابی می پردازیم.
یک مدرس دانشگاه:
یک مدرس دانشگاه گفت: تقلیداز الگوی پوششی و آرایشی غربی در فرهنگ و اجتماع اسلامی ما باعث ایجاد زمینه فساد است چون جلب توجه جنس مخالف ،بذرشهوت را در دل بارور ساخته که موجب انحراف و خیانت می شود.
صبریه:سال‌هاست که حرف حضرت آقا درباره لباس ملی و اهمیت بر زمین مانده است. مسئولان در خواب خرگوشی خود هستند و یا سرگرم همایش و برنامه‌های خنثیئ بی ثمر تنها بیلان کاری ارائه کنند و درعمل هیچ کدام حتی به خود زحمت زنده کردن این حرف آقا را هم نداده‌اند؛ چه برسد به این‌که در راستای آن اقدامی جدی و عملی انجام دهند و اکنون در زمانی قرار گرفته‌ایم که سال‌هاست قدم‌های بزرگتری به عقب برداشته‌ایم و حجاب و بدحجابی به معضل فرهنگی کشورمان بدل شده.
مدیر حوزه علمیه اسلام آباد غرب:
مدیر حوزه علمیه اسلام آباد غرب گفت: بی توجهی و بی تفاوتی افراد محجب به اشاعه ی بدحجابی یک آسیب جدی و کلی است و باعث می گردد که حجاب کم اهمیت تر جلوه کند پس لازم است که به معرفی حجاب به عنوان عامل برتر کوشا باشیم.
صبریه: حجاب يكي از عوامل موثر حفظ خانواده كه هسته مركزي اجتماع است .
مدرس حوزه علمیه:
مدرس حوزه علمیه گفت:غرب حجاب را مانعی برای پیشرفت زنان می دانند و سعی دارند تا با تبلیغات و گمراه نمودن جایگاه زن را تا حد یک ابزار تقلیل دهند وباتلقین مفاهیم غلطی مانند تساوی حقوق، خشونت علیه زن و چرایی حجاب در اسلام راه خود را توجیه و هدف خود را نشانه گیری کنند.
اشاعه ی بدحجابی
صبریه: در هر زمان، عده اي از هر طريق و ابزاري در جهت ضربه زدن به دين و پيروان آن بهره مي گيرند و ‌تشويق زنان به نمایش اندامي و بي حجابي يكي از آن ها است.
کارشناس علوم اجتماعی:‏
کارشناس علوم اجتماعی گفت:‏ برای کار فرهنگی مقابله ای با بدحجابی باید برنامه ریزی کارشناسانه و بزرگ صورت گیرد .
صبریه: در فرهنگ اسلامی مسأله حجاب که از نشانه های عفت و حیا می باشد و از مهم ترین موضوعات مربوط به مسلمانان خصوصاً زنان می باشد.
بی دغدگی در مقوله حجاب بر بدحجابی دامن زده است
یک مدرس حوزه علمیه:
یک مدرس حوزه علمیه گفت: همه دغدغه ای در خصوص اهمیت حجاب و آسیب های بدحجابی داشته باشند تا تا از غفلت حاکم بر فضای بدپوششی و بی حجابی رهانده شویم و پا به عرصه فعالیت محرک و تاثیرگذار نهاده و ریشه بدحجابی و بی حجابی از بین ببریم.
صبریه: یکی از فلسفه ها وفوائد حجاب تاثير آن در استحكام وتداوم هسته اصلي جامعه يعني خانواده است.
صبریه: عوامل بد حجابی و بی حجابی متفاوت است وبا رواج بی‌حجابی، هویت و شخصیت انسانی زن به فراموشی سپرده شده است.
مدیر حوزه علمیه امام خامنه ای(مدظله العالی):
مدیر حوزه علمیه امام خامنه ای(مدظله العالی) گفت:گرایش زنان به بدحجابی تقلیدهای کورکورانه از فرهنگ بیگانه ناشی از ماهواره و شبکه های اجتماعی است.

صفحه‌ها