• کم بخور سالم باش
  یک متخصص تغذیه:
  یک متخصص تغذیه گفت:کم خوردن به معنای نخوردن نیست بلکه خوردن مواد غذایی تا حدی که احساس گرسنگی نداشته باشند است.
 • دوران عبور از کودکی به بزرگسالی
  والدین به شناخت و آگاهی از دوران بلوغ نیاز دارند؛
  صبریه: بلوغ و نوجوانی دوران تحول در عواطف و احساسات و رسیدن به دنیایی سرشار از نشیب و فراز تحولات شخصیتی و رفتاریست پس کنترل و مسیردهی به فرزندان در این برهه از تحول سنی توسط والدین لارم و ضروریست.
 • ضرورت دوران نامزدی چیست؟
  میزگرد؛
  صبریه: دوران نامزدی نقش حساسی در زندگی مشترک دارد و وظایف خاصی دارد که با عمل به آنها می تواند در استحکام دوران های بعدی تاثیری عمیق داشته باشد.

مطالب حریم ریحانه

ترجمه؛
صبریه: دو آیه در قرآن است که در آن خداوند متعال در مورد این موضوع از نجابت و حجاب سخن می گوید.
صبریه:حجاب نه تنها مانع حضور زن درعرصه های مختلف اجتماعی نمی شود، بلکه موجب سلامت محیط کار و حضور مفید و موثر زن در میدان کاری می شود.
 محجبه و عفیف بودن
صبریه: نهادینه کردن ارزش حجاب باید از دوران کودکی در دختران توسط خانواده به صورت تقلیدی و اکتسابی صورت گیرد و اگر افراد جامعه از کودکی با آن آشنا شده و نوجوانی آن را به عنوان یک تکلیف الهی نگاه کنندبه حجاب و عفاف تمایل می یابند.
بی حجابی
صبریه: حجاب در کشور ایران یک هنجار است و حضور در اجتماع با ظاهری آرایش کرده و پوشش نامناسب در حقیقت هنجار شکنی محسوب می شود که آسیب های متعددی را در پی دارد.
صبریه: حجاب سلب کننده آزادی نیست بلکه محافظ حرمت و حریم زنان است
مانتوها از آغاز تاکنون چه تغییراتی کرده اند؟!
صبریه: مانتو با این استفاده گسترده کنونی تا قبل از انقلاب چندان رایج نبود. اگر فیلم های تظاهرات را هم ببینید تنها قشر اندکی که اکثرا دانشجو و از خانواده های مذهبی بوده اند از این پوشش استفاده کرده اند. بقیه یا کلا حجاب نداشته اند یا چادرهای رنگی سرشان بود اما بعد از سال 61 و انقلاب فرهنگی اوضاع کاملا عوض شد و استفاده از مانتو فراگیرتر از قبل شد.
حجاب نمود ارزنده ترین ارزش هاست
صبریه:حجاب و عفاف از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی، اسلامی است .
مدلینگ
صبریه:در بحث مدلینگ باید تابع عرف بود. در این حوزه، تنها در یک صورت می توان ورود کرد و آن هم زمانی است که تصاویری مستهجن (به معنای مصرح قانونی) بین افرادی در فضای مجازی، دست‌به‌دست شود.
رشد تفکر ایجاد امنیت با رعایت حجاب در جامعه لازم است
مسئول فرهنگی بسیج جامعه زنان کرمانشاه:
مسئول فرهنگی بسیج جامعه زنان کرمانشاه گفت: عدم رشد این تفکر که حجاب و حیا باعث ایجاد امنیت کامل دربرای زنان و بعد جامعه می شود نیز از دلایل ظهور افراد بی حجاب در سطح شهرهاست.
سردار اشتری عنوان کرد؛
فرمانده نیروی انتظامی گفت: بر موضوعات امنيت اخلاقی – اجتماعی چون برخورد با بدحجابی و... با اتخاذ روش‌های مناسب و رويکردهای نظام‌مند تمرکز داريم.
 ریشه ی ترویج بی حجابی در جامعه خانواده است
یک مدرس حوزه علمیه:
یک مدرس حوزه علمیه گفت: سستی خانواده در نهادینه نمودن ایمان و تفهیم مفاهیمی چون حیا،حجاب و عفاف در فرزندان باعث بروز بی حجابی در جامعه است.
تبعات منفی بی توجهی به حجاب
میزگردتبعات منفی بی توجهی به حجاب؛
صبریه: نادیده انگاشتن بی حجابی زنان و دختران در جامعه موجب رشد بی حیایی و اشاعه فساد و ناهنجارهای اجتماعی می شود.

صفحه‌ها

وبلاگستان

وبلاگ شعر حجاب نوشت:
وبلاگ یا مومنین نوشت:
حجاب
وبلاگ شعر حجاب نوشت:
وبلاگ زن وجامعه نوشت:
وبلاگ شعر حجاب نوشت:
وبلاگ پوشش نوشت: