مطالب حریم ریحانه

صبریه: بی حجابی و بدحجابی ها باعث لغزیدن مرد و زن شده و بسیار اتفاق افتاده که باعث ایجاد اختلافات خانوادگی و در نهایت طلاق و جدایی شده است پس یکی از علل سست شدن بنیان خانواده ها بی شک بی حجابی یا بدحجابی است .
صبریه: اگر هم زن و هم مرد مراعات حدود الهی را بکنند مسلماً در جامعه هم تأثیر گذارند و تأثیر آن را بر روی خانواده خود نیز خواهند دید.
صبریه:شاید آرایش کردن بخشی از آراستگی به حساب بیاید و آن را مورد نکوهش قرار ندهیم اما وقتی از حد تعادل خارج شود، می تواند نشانه اختلالات شخصیتی باشد.
مسئول فرهنگی حوزه علمیه اسلام آباد غرب:
مسئول فرهنگی حوزه علمیه اسلام آباد غرب گفت: فرزندان الگوهای خود را از خانواده برمی چینند و پوشش یکی از مواردیست که فرزندان بیشترین تاثیر را از والدین می گیرند.
صبریه:حیا، انکساری که به جهت ترس از آنچه عیب شمرده و نکوهش می شود، حاصل می گردد. راغب، حیا را انقباض نفس از زشتی ها و ترک آن به همین جهت می داند. در فرهنگ فارسی و عمید به شرم و خجالت معنا شده است. بسیاری از علمای اخلاق نیز به شرح و تعریف این فضلیت پرداخته اند.
یک مدرس حوزه علمیه:
یک مدرس حوزه علمیه گفت: از نظر تفکر اسلامی جامعه ای که دچار رکود شود نمی تواند پویا باشد اما در این پویای زنان باید مهمترین نقش خود یعنی مادری را فراموش نکنند و با آموزش حجاب و عفاف به فرزندان دختر و پسر خود زمینه اجتماعی سالم راتامین کنند.
صبریه: برای داشتن فرهنگ حجاب و داشتن زنان عفیف در جامعه باید ابتداً ضروریات فرهنگی حجاب را به عموم ارائه و سپس شیوه های مروج فرهنگ حجاب و پوشش را بکار گیریم.
صبریه: حجاب و پوشش، در ابعاد مختلف، دارای آثار و فوايد زيادی است.
صبریه: آیه قرآن در مورد اندازه حجاب و نوع پوشش بانوان نیز وجود دارد و خدای متعال از این واجب، دستوراتی را ابلاغ فرموده اما باید بدانیم که حجاب صرفأ به معنای پوشاندن به هر طریقی نیست، مثلا اگر کسی لباس تنگ بپوشد در واقع مراد اصلی حجاب که همان دفع جلب توجه نامحرم است را رعایت نکرده ، زیرا لباس های تنگ نه تنها دفع نظر نمی کنند بلکه در بیشتر مواقع زینتی مضاعف به انسان می بخشد و نگاه های منفور را جذب می کند.
یک مدرس حوزه علمیه:
یک مدرس حوزه علمیه گفت: آسیب دیدن اساس خانواده مهمترین و بیشترین آسیبی است که با بی حجابی ایجاد می شود و معضل های طلاق،خیانت،بحران هویت ، حرمت شکنی ابعاد کوچکی از آن آسیب ها هستند.
صبریه: حجاب و داشتن حجب و حیای زنان و مردان امنیت شخص را در جامعه بالا می‌برد و همان طور که عامل حفظ مهربانی و وفاداری زن و مرد نسبت به یکدیگر می‌شود سبب حفظ بنیان خانواده است. .
ترویج تبلیغی حجاب نیازمند جبهه فرهنگی است
صبریه:گسترش و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف نیازمند یارگیری فرهنگی و تشکیل جبهه ی فرهنگی عفاف و حجاب است که به تبلیغ و ترویج این مهم بپردازد.
سرپرست بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه:
سرپرست بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) گفت:آراستگی و داشتن پوشش مناسب علاوه بر امنیت روانی در فرد و جامعه در تحکیم بنیان خانواده نقشی موثر دارد که عدم رعایت آن بسیار آسیب زا خواهد بود.
صبریه: علل گرایش به بدحجابی و بی حجابی با توجه به نظرات کارشناسان و اندیشمندان متفاوت است اما در این متن به 13 علت گرایش به بدحجابی می پردازیم.
یک مدرس دانشگاه:
یک مدرس دانشگاه گفت: تقلیداز الگوی پوششی و آرایشی غربی در فرهنگ و اجتماع اسلامی ما باعث ایجاد زمینه فساد است چون جلب توجه جنس مخالف ،بذرشهوت را در دل بارور ساخته که موجب انحراف و خیانت می شود.

صفحه‌ها