آخرین اخبار

مطالب زنان و سلامت

صبریه: در زنان ورزش اهمیت خاصی دارد، چراکه در درمان و پیشگیری از بیماری پوکی استخوان موثر است و ورزش‌هایی که با فشار بر استخوان‌ها بخصوص پاها همراه است، مثل پیاده‌روی و وزنه‌برداری که در کاهش روند پوکی استخوان بسیار موثر است.
نیازی به سرفه و عطسه نیست؛
صبریه:مطالعه جدید دانشگاه "مریلند" نشان می‌دهد که چگونه آنفلوانزا بدون نیاز به سرفه یا عطسه، به راحتی توسط تنفس طبیعی پخش می‌شود.
یک کارشناس تغذیه:
یک کارشناس تغذیه گفت:مردم غلظت خون را جدی بگیرند، زیرا ممکن است فشار خون را در پی داشته باشد.
یک متخصص پوست و زیبایی:
یک متخصص پوست و زیبایی گفت: با بوتاکس ، پوست فقط برای ۳ تا ۶ ماه بصورت موقت کاهش چروک دارد و بعد از آن به حالت قبل بر خواهد گشت.
صبریه:مطالعه جدید نشان می دهد استرس روانی می تواند بر روی عروق خونی تاثیر داشته و زنان مبتلا به بیماری قلبی به مراتب آسیب پذیرتر هستند.
صبریه: ورزش و احساس قدرت آن باعث می شود ذهن آرام بوده و اعتمادبه نفس بالا رود این موضوع با توجه با اینکه زنان با ورزش به تناسب اندام هم میرسند بیشتر جلوه می نماید.
بیش از 50ردصد مبتلایان به ایدز در ایران از بیماری خود بی اطلاعند!
صبریه:متأسفانه این بیماری در ایران با سکوت در حال رشد است! چرا که ما وجودش را جدی نمی گیریم و حتی فراموش می کنیم که حتی یک بار رابطه جنسی محافظت نشده می تواند باعث انتقال این بیماری شود و حتی ممکن است فرد مبتلایی که با او شریک جنسی شده ایم هیچ علامت بالینی نداشته باشد! در یک تحقیق به عمل آمده از 1000 مرد مبتلا به ایدز از طریق رابطه جنسی ، 87 درصد بیان کردند که با فرد مبتلا تنها یک بار رابطه جنسی برقرار کرده اند
صبریه: استواری و دوام يک جامعه سالم بی شک در گرو سلامت يكايک اعضای آن است پس اهميت ورزش زنان از جهات مختلف دارای اهميت می باشد .
صبریه: مصرف داروهای لاغری روش مناسبی برای به تناسب اندام رسیدن نیست چون متعاقب مصرف قرص عوارض زیادی ، گریبانگیر فرد خواهد شد و گاه چاقی به دلیل مشکلات متابولیک بدن رخ می دهد
صبریه:رواج بی‌رویه جراحی‌زیبایی و توجه محض به زیبا شدن و عدم توجه به ارزشهای دیگر آسیب زاست و راهکار کاهش عمل های زیبایی درونی سازی ارزش های اخلاقی است.
صبریه: ورزش در به وجود آمدن اعتماد به نفس نیز بسیار مؤثر است و زمینه مناسب برای فعـالیت های اجتماعی متکی به امید و تلاش را فراهم می سازد.
 ویتامین D نقش مهمی در سلامت استخوان دارد
یک پزشک عمومی:
یک پزشک عمومی گفت: استخوان برای تنظیم جذب کلسیم به ویتامین D وابسته است.
صبریه: برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی و حفظ تندرستی در فصل پاییز و زمستان باید از نوشیدن «آب سرد» به‌صورت جدی پرهیز داشت.
یک جامعه شناس:
یک جامعه شناس گفت: افزایش نابهنجاری در جامعه، منجر به تبدیل شدن آن به هنجار شده و این امر مسبب تبدیل ضد ارزش‌ها به ارزش است.
سرماخوردگی
صبریه: سرماخوردگی بیماری «خود محدود شونده» است و معمولاً در افراد عادی، ظرف یک هفته تا ده روز بهبود می یابد

صفحه‌ها