آخرین اخبار

مطالب زنان و سلامت

امید محرک زندگی
صبریه: مهم ترین اثر و کارکرد امید در زندگی بشر را آسان شدن سختی ها و تقویت روحیه انسان است و به این معنا که انسان برای هر عملی می بایست انگیزه ای داشته باشد و هرچه کار سخت تر و دشوارتر باشد. می بایست امید به بهره وری و بهره مندی نیز بیش تر باشد.
صبریه: اسلام با ورزش زنان مخالفتي ندارد، بلكه آن را از ضروريات زندگي يك زن مسلمان می داند.
در گفت وگو با کارشناس طب اسلامی مطرح شد:
یک کارشناس طب اسلامی با اشاره به اینکه رحم در دوره قاعدگی دارای خون زیاد و مستعد عفونت است، اظهارداشت: طهارت و استحمام دردوران قاعدگی باعث جذب رطوبت به رحم (دهانه رحم در این دوره باز است) و زمینه کیست تخمدان و توده های رحم را فراهم می سازد.
یک روانپزشک:
یک روانپزشک گفت: برای افزایش سلامتی باید توانایی خود را برای مقابله با استرس تقویت نمود.
صبریه: ترکاندن جوش بزرگ روی پوست بسیار وسوسه انگیز است اما همین کار باعث اختلالاتی چون عفونت، التهاب و حتی زخم های بد فرم روی پوست می‌شود. اگر جوش بزرگی روی صورتتان ظاهر شد بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید.
داروهای لاغری
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی:
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: داروها لاغری زیرمینی و یا گیاهی ، متاسفانه عوارض خطرناکی دارند.
به نوزاد آب‌میوه ندهید
صبریه: انجمن متخصصان کودکان امریکا اخیراً توصیه کرده است که از دادن آب‌میوه به همه کودکان زیر یک سال خودداری شود.
صبریه:یک کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، انواع مواد آرایشی ناخن و عوارض استفاده طولانی مدت آن را شرح داد.
تغذیه با شیرمادر چه مزایایی دارد؟
صبریه: تغذیه با شیرمادر برای نوزاد،مادر،خانواده و جامعه مفید است چون علاوه بر سلامتی نوزاد از تحمیل هزینه ی هنگفتی به خانواده می کاهد و از طرفی مزایای شیرمادر برای جامعه نیز بسیار می باشد کودکانی که با شیرمادر تغذیه نمی شونددر خطر بیشتر بیماری و مراجعه بیشتر به درمانگاه ها ، بیمارستانها و صرف هزینه بیشتر برای درمان هم در شیرخوارگی و هم در سنین بالاترخواهند بود
صبریه:کاهش وزن با انجام کارهای خانه | آیا می توان با انجام کارهای خانه لاغر شد؟ چربی سوزی با با انجام کارهایی مثل آشپزی، بچه داری، خرید، جابجا کردن وسایل و... ممکن است؟ اگر ورزش نمی کنید، می توانید امیدوار باشید چرا که کالری سوزی و کاهش وزن با انجام کارهای خانه ممکن است!
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان مطرح کرد
صبریه:سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان گفت: اردوی تیم ملی تنیس‌ روی‌ میز نوجوانان و جوانان بانوان با حضور 14 ملی‌پوش از هشت استان به مدت هشت روز به میزبانی کرمانشاه در حال برگزاری است.
دکتر کيوان يعقوبی استاد سابق دانشگاه طب سنتی ارمنستان:
استاد سابق دانشگاه طب سنتی ارمنستان گفت: در کنار اصلاح تغذيه و حجامت توصیه ما این است که خانم‌ها برای شفاف سازی صورت حتما از روش زالو درمانی استفاده کنند که بسیار نتیجه بخش و نوعی بوتاکس طبیعی است.
صبریه: تصویر ذهنی ای که هر فرد از ظاهر خود تحت تأثیر عوامل فردی در سطح خرد و کلان است و توهم نازیبایی در بیشتر موارد ناشی از عدم اعتماد به نفس در فرد ، چشم و هم چشمی های حاکم بر فرهنگ افراد است.
صبریه:مشارکت همگانی برای درمان سیستم فرهنگی بیمار مفهوم آتش به اختیار ایست که در بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)بیان شده است.
صبریه: تمرینات منظم ورزشی دارای فواید مشابهی در زنان و مردان است.یعنی کاهش فشار خون،پایین آوردن تعداد ضربان قلب و افزایش ظرفیت هوازی همراه با کاهش درصد چربی بدن،تمام تمام موارد فوق به پیشگیری از آترواسکلروز و بیماریهای قلبی کمک میکنند.به علاوه ورزشهای توام با اعمال وزن روی بدن،سبب تقویت استخوانها و جلوگیری از پوکی استخوان می شوند.

صفحه‌ها