مطالب مهارت مادری

وبلاگ سبک زندگی نوشت:
یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که باعث ورود نظرات دیگر اعضای خانواده به زوج می‌شود، الگوی تربیت بچه‌هاست
برای کودکان خود امنیت روانی
یک روان پزشک :
یک روان پزشک گفت: ایجاد فضای امن روحی که کودک در آن احساس امنیت کند در کنار رفتار مناسب والدین ، در شکل گیری فردی با روانی سالم و آرام بسیار موثر است.
وبلاگ مهارت مادری نوشت:
کتاب‌خوانی علاوه بر کمک بزرگی که برای جمع‌آوری اطلاعات به فرزندتان می‌کند، می‌تواند ساعت‌هایی طولانی از زمان زندگی او بعد از شروع مدرسه را نیز پر کند.
فرهنگ و ارزش ها را ماهواره به سخره می گیرد
آسیب های غول هزار سر ؛
صبریه : ماهواره با برنامه های رنگارنگش علاوه بر اشاعه فرهنگ سخیف غربی ، فرهنگ و ارزش های سایر ملل را به تمسخر می گیرد و هدفی جز بلعیدن اعتقادات و ارزش ها ندارد .
وبلاگ سبک زندگی نوشت:
اگر در خانه شما همه اعضای خانواده فقط به نشستن مقابل تلویزیون یا گهگاهی هم مطالعه عادت دارند و در واقع این کارها در کنار کار روزانه همه اوقات آنها را پر می کند
گزارش؛
صبریه:بیان مفهوم زن و خانواده یا مسائل مربوط به حجاب یا تبعیض یکی از مقاصد سیاسی دشمنان برای رسیدن به اهداف منفعتی و تغییر ذائقه فرهنگی است.
فروپاشی کانون های مهر و عطوفت در پس «بن بست های زنانه»
گزارش؛
صبریه:امروزه در تمام کشورها بر روی توسعه پایدار تاکید می کنند و ملاک اصلی این توسعه نیز انسان است که نیمی از جمعیت جهان نیز زنان هستند و از این روی نقش زنان باید جدی گرفته شود چراکه زن نقش کلیدی در سلامت خانواده و جامعه بازی می کند.
چگونه بستن کمربند را به کودکان آموزش دهیم
وبلاگ مهارت مادری نوشت:
تصادفات وسایل نقلیه، مهم‌ترین علت مرگ در سنین ۵ تا ۳۴ سالگی است. با توجه به این آمار، آموزش بستن کمربند ایمنی به کودکان، یک ضرورت مطلق است.
وبلاگ سبک زندگی نوشت:
کوچک که بود همیشه کفش‌های پاشنه بلند مادرش را می‌پوشید و راه می‌رفت. پیش‌بند مادرش را می‌بست و سعی می‌کرد دستش به ظرفشویی برسد.
وبلاگ مهارت مادری نوشت:
کودکان و والدین در مورد سوء‌استفاده جنسی چه می‌دانند؟ در سطح کلان جامعه درباره سوء‌استفاده جنسی کم صحبت می‌شود چون عده‌ای می‌گویند نباید جامعه را نگران کنیم؛ در حالی که مطرح‌شدن بحث پیشگیری از انواع کودک‌آزاری جامعه را آگاه‌تر و مجهزتر می‌کند تا افراد از نظر علمی و عملی بتوانند جلو عوارض کودک‌آزاری را بگیرند و کودکان را توانمندتر کنند.
ترجمه؛
صبریه: "ارزش های خانواده" و درک مردم از آن به معنای واحد خانواده، ازدواج، اخلاق، صداقت و دین است
صبریه:تربیت مدبرانه، صمیمیت و گرمای عاطفی را با قاطعیت حدود رفتاری در هم می‌آمیزد و جوی ایجاد می‌کند که به نوجوان اجازه می‌دهد عقاید و آرای خود را ابراز کرده و فردیت خود را شکل دهد.
یک مدرس دانشگاه:
یک مدرس داشگاه گفت: اصلاح و بهینه نمودن الگوی مصرف امر مهمی است که زنان به عنوان مدیران داخلی خانواده در پیاده سازی آن موثراند.
ماهواره تزریق کننده پوچی و حسرت است
یک مدرس حوزه علمیه:
یک مدرس حوزه علمیه گفت: پای برنامه های رنگارنگ ماهواره مشتی ایده و الگوی پوچ و بی محتوا را به بیننده تلقین می کند که جز اثرات منفی سودی ندارد.
محیط متعادل  لازمه ی تربیت کودک  است
صبریه:کودک را نباید مرتب بین محیط سختگیرانه و محیط بدون محدودیت و آسان‌گیرانه جابجا نمود چون دچار اختلال تربیتی وعدم تربیت مناسب می شود.

صفحه‌ها