مطالب مهارت مادری

صبریه:اگر پدر یا مادری می‌خواهند به فرزندشان توجه بیشتری کنند توصیه ما این است که قدرت را بر اساس شایستگی و مهارت فرزندشان به آن‌ها هدیه دهند.
 افسردگی پس از زایمان
صبریه: علت اصلی افسردگی احساس غمگینی مداوم و کاهش علاقه به انجام امور مختلف است و افسردگی شایع در زنان پس از زایمان اتفاق می افتد و اگر افسردگی پس از زایمان درمان نشود ممکن است سالها و ماه ها بطول بیانجامد و بر سلامت مادر و رشد و تکمل فرزند تاثیر منفی بگذارد.
اولین چیزی که باید به کودک آموزش داد
وبلاگ مهارت مادری نوشت:
آرتا فرانکلین در مقاله معروفش در مورد تربیت کودکان می گوید «باور کنید که می توان به کودکان تمام اصول اخلاقی را آموخت, فقط لازم است اول به او احترام را بیاموزیم »
چه آسیب هایی بچه های طلاق را تهدید می کند؟
صبریه:ارتباط عاطفی والد و کودک در مراحل اولیه زندگی اثر اجتناب ناپذیری دارد، به نحوی که بسیاری از اختلالات دوران بزرگسالی ریشه در دوران کودکی دارند؛ لذا هرگونه اتفاق منفی از قبیل غفلت مکرر از کودک، طرد واقعی، خشونت فیزیکی و... می تواند آثار غیر قابل جبرانی ایجاد نماید. بزرگ ترین ترس کودکان از این است وقتی که به محبت پدر و مادر نیاز دارند، والدین آنها را ترک کنند و تنها بگذارند. طلاق همه اعضای خانواده را دچار اضطراب می کند ولی برای فرزندان ناگوارتر است.
برای برخورد با مزاحمت های جنسی چه کنیم
وبلاگ مهارت مادری نوشت:
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بیرون از خانه, مردی حریم خصوصی تان را نقض کرده و به شما آزار برساند این آزار که می تواند شکل های مختلفی داشته باشد, در درجه ی اول احساس امنیت تان را زیر سؤال می برد, سپس برای برقراری دوباره ی احساس امنیت, شما را به تکاپو می اندازد و بعد با ترکش هایی که از خود به جا می گذارد, بقیه ی روزتان را خراب می کند
تلفن همراه به کودکان شخصیت کاذب می بخشد
یک جامعه شناس:
یک جامعه شناس گفت:خرید تلفن همراه برای کودکان به مصلحت نیست بلکه باعث سرگردانی دردنیای کودکی و بزرگسالی می شوند و شخصیتی نامتوازن در کودک ایجاد می کند.
مسئول فرهنگی بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص):
مسئول فرهنگی بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص)گفت: استفاده صحیح و مناسب پدر و مادرها و داشتن اطلاعات بروز از فضای مجازی ، آموزش اولیه ای است که والدین می تواند با استفاده از آن به فرزندان خود نحوه استفاده را بیاموزند و تعاملشان را بیفزایند.
پیج های کودکانه یا بازاری برای خودنمایی زنانه
صبریه:خیانت همواره در سایه سار ارتباط دهی مستقیم با جنس مخالف نیست. خیانت حتی ناخواسته و بواسطه همین صفحاتی که برای کودکان ساخته می‌شود به وجود می‌آید.
صبریه:فطرت انسان طوری است که می خواهد شاد باشد و این شادی ها از طرق مختلفی ایجاد می شود. اما گاه شادی،با گناه و لهو لعب، اتلاف وقت و آزار و اذیت دیگران همراه است که از منظر شرع مقدس این دسته از شادی ها ناپسند است.
اگر فرزند زیبا می خواهید این غذاها را بخورید
صبریه: مصرف رب انار در هنگام بارداری علاوه براینکه از ویار خوردن خاک, مهر, زغال, برفک یخچال نجات می دهد, تاثیر زیادی در زیبایی نوزاد دارد
جراحی سزارین برای مادر و نوزاد عارضه های جانبی متعددی دارد
صبریه: بعضی از خانم‌ها زایمان طبیعی را بهتر می‌دانند و بعضی هم سزارین را، ولی حوادث و عارضه های مربوط به بعد از زایمان سزارین بیشتر است.
نقش خانواده در ایجاد رفتارهای غیر اجتماعی
صبریه: درصد قابل توجهی از جوانان بزهکار که چراغ قرمزهای جامعه را رد می کنند بیشتر در خانواده هایی تربیت شده اند که رابطه والدین بیمار است و مشکلات روانی خود را از این طریق کسب کرده اند.
وبلاگ مهارت مادری نوشت:
صبریه:اساسا مذهب به عنوان یک برنامه جامع و تام برای زندگی، در هر عصری نقش سازنده ای دارد به ویژه اینکه این راه روشن توسط مادر در خانواده نهادینه شود
با ۵ رفتار ساده به فرزندتان ابراز علاقه کنید
وبلاگ مهارت مادری نوشت:
روش های زیادی برای ابراز علاقه به فرزند وجود دارد. در این بین با ۵ راه ساده به فرزندتان ابراز علاقه کنید.
وبلاگ مهارت مادری نوشت:

صفحه‌ها