آخرین اخبار

مطالب مهارت مادری

کلاس اولی‌ها
صبریه: ترس کلاس اولی‌ها از مدرسه، ریشه در ترس جدایی از مادر دارد چون تحمل دوری از مادر برای کلاس اول هایی که همواره در کنار مادر بوده اند سخت‌تر از سایرین است.
بلوغ
صبریه: ایجاد حس همدلی با نوجوان و شناخت ویژگی های دوران نوجوانی و جوانی مهمترین اقدام والدین برای فاصله زدایی و اثرگذاری بر فرزندان در دوران بلوغ است.
صبریه: مادر سرمشق و الگوى فرزند و شكل دهنده روح و شخصيت اوست.
نقش  زنان برای تحقق اقتصاد مقاومتی
صبریه: زنان در واقع مديران سبد دارايی و مصرفی خانواده‌ها، با گام برداشتن در جهت ارتقای اقتصاد خانواده، نقش مهمی را در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بازی می‌كنند.
به نوزاد آب‌میوه ندهید
صبریه: انجمن متخصصان کودکان امریکا اخیراً توصیه کرده است که از دادن آب‌میوه به همه کودکان زیر یک سال خودداری شود.
تربیت دینی
صبریه: تربیت دینی ، ایجاد بستری مناسب برای هر چه بهتر شکوفا شدن استعدادهای فرد از درون در جهت بعد اعتقادی و گرایشی است.
صبریه:کاهش وزن با انجام کارهای خانه | آیا می توان با انجام کارهای خانه لاغر شد؟ چربی سوزی با با انجام کارهایی مثل آشپزی، بچه داری، خرید، جابجا کردن وسایل و... ممکن است؟ اگر ورزش نمی کنید، می توانید امیدوار باشید چرا که کالری سوزی و کاهش وزن با انجام کارهای خانه ممکن است!
صبریه: مادران می‌توانند درزمینه الگو دهی به دختران ، بسیار مؤثر و جهت دهنده عمل کنند ، البته به شرطی که در ایجاد رابطه محبت آمیز با آن‌ها موفق شده باشند
نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه:
نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: باتغییرسبک زندگی دین به سختی حفظ می شودو تغییر مدل زندگی و ظاهر افراد بیانگر تغییر سبک زندگی است که دشمنان طرح ریزی نموده اند پس حضور و تلاش برای مقابله با این مهم وظیفه ی همگانی است که معلمان و مدیران اولین سنگربانان مبارزه با تغییر سبک زندگی هستند.
کارگاه توانمندسازی مدیران مدارس
صبریه: کارگاه توانمندسازی مدیران مدارس با هدف ارتقای بعد معرفتی و یاد آوری برخی الزامات تربیت و آموزش اسلامی توسط بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در کرمانشاه برپا گردید.
نقش پر رنگ ماهواره درکمرنگ شدن ارزشهای خانوادگی و گسستگی نهاد خانواده
آسیب هاب منفی ماهواره بی شمار است؛
صبریه: یکی از پیامدهای منفی ماهواره ، کمرنگ شدن ارزشهای خانوادگی و گسستگی نهاد خانواده است که باعث اشاعه فحشا، افزایش طلاق و خیانت در جامعه شده است.
میزگرد؛
صبریه: زن باید در نقش همسر و مادر وظیفه مهم تامین نیازهای عاطفی و روانی خانواده را به درستی انجام دهد تا امنیت و آرامش را در خانواده و جامعه پیاده سازد.
حسادت در کودکان و راه های درمان آن ؛
صبریه:حسادت یکی از شایعترین واکنش هایی است که در اغلب کودکان و نوجوانان دیده می شود
مهمترین آسیب ماهواره چیست؟
صبریه: اساس برنامه های ماهواره ای با تعقیب یک خط سیر فکری که مهمترین مفهوم آن «فردگرایی» است و مهمترین هدف آنان سست نمودن بنیان خانواده است.
صبریه: در جامعه ما کم نیستند چرخ های زندگی هایی که با دست های یک مادر و یا یک زن می چرخد و رفع مشکلات این زنان ، نیازمند یک همدلی و همت مردم و مسئولین است .

صفحه‌ها