مطالب مهارت مادری

صبریه: در جامعه ما کم نیستند چرخ های زندگی هایی که با دست های یک مادر و یا یک زن می چرخد و رفع مشکلات این زنان ، نیازمند یک همدلی و همت مردم و مسئولین است .
بررسی آسیب‌های اجتماعی که فرزندان طلاق را تهدید می‌کند ؛
صبریه: افزایش طلاق موجب رشد زیادی در تعداد خانوارهای تک لنگه ای که تنها یکی از والدین همراه کودکان گردیده است که آسیب و ناهنجاری های متعددی را ایجاد نموده است.
صبریه: باید به کودکان تمام اصول اخلاقی را آموخت و برای این کار فقط لازم است به او احترام را بیاموزیم .
صبریه:در صورتی که افراد خانواده به دنبال تجمل‌گرایی باشند، هزینه‌های نابجا و گزافی را بر خانواده تحمیل می‌کنند که موجب خواهد شد هزینه‌های زندگی در جای مناسب خود صرف نشود،خانواده نتواند پس‌انداز مناسبی را برای مواقع بحرانی و آینده داشته باشد و همواره بر پدر خانواده جهت افزایش درآمد به هر وسیله‌ای، فشار وارد می‌شود. در واقع در چنین خانواده‌هایی دسترنج پدر خانواده، بیهوده خرج می‌شود.
صبریه: نوجوانی و جوانی بهترین زمان الگوپذیر است پس والدین سعی كنند در این دوره الگوهای مناسبی در اختیارش قرار دهند و محیط تعلیم و تربیت او را اصلاح كنند تا از طریق مشاهده الگوهای مفید و جذاب، رشد كند
صبریه: مردم فکر می کنند اسکاچ و اسفنج ظرفشویی به سبب این که همیشه با آب و مواد شوینده در تماس هستند, جزو تمیزترین قسمت های خانه اند اما باید بدانید که سخت در اشتباهید
صبریه: خانواده را می‌توان اصلی‌ترین نهاد اجتماعی از ابتدای تاریخ تاکنون دانست که بنیان شکل‌گیری جوامع پیشرفته و خاستگاه فرهنگ­ها، تمدن­‌ها و تاریخ بوده است.
پیامد منفی موبایل بر کودکان
راهکار و پیشنهادها؛
صبریه: بدون شناخت کاربردهای صحیح و قوانین مشخص و مدون استفاده از رسانه های نوین نمی توان از پیامدهای منفی آن در امان بود پس والدین زمانی که می خواهند برای فرزند خود ابزار های نوین ارتباطی تهیه کنند باید قبل از خرید ، استفاده صحیح و توافقی در به کارگیری ابزار با فرزند خود مشخص نموده باشند تا از اثرات منفی تلفن همراه بکاهند.
یک جامعه شناس:
یک جامعه شناس گفت: والدین باید نسبت به کارکردها، آسیب‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و بروز باشند در حقیقت باید سواد رسانه ای بالایی داشته باشند در خانواده فرزندان را برای استفاده از رسانه ها مدیریت کنند
صبریه: تخریب سبک زندگی اسلامی و نظام خانواده اثر مهمترین اهداف برنامه های ماهواره ایست.
معاون تدوین رصد و پایش شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده:
صبریه :معاون تدوین رصد و پایش شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده پذیرش سند ۲۰۳۰ را باعث خدشه‌دار شدن اقتدار ایران در منطقه دانست و گفت: با قبول این سند باید ریز گزارش فعالیت‌هایمان را به سازمان ملل بدهیم و طبق خط و مشی آن‌ حرکت کنیم.
صبریه:اگر پدر یا مادری می‌خواهند به فرزندشان توجه بیشتری کنند توصیه ما این است که قدرت را بر اساس شایستگی و مهارت فرزندشان به آن‌ها هدیه دهند.
 افسردگی پس از زایمان
صبریه: علت اصلی افسردگی احساس غمگینی مداوم و کاهش علاقه به انجام امور مختلف است و افسردگی شایع در زنان پس از زایمان اتفاق می افتد و اگر افسردگی پس از زایمان درمان نشود ممکن است سالها و ماه ها بطول بیانجامد و بر سلامت مادر و رشد و تکمل فرزند تاثیر منفی بگذارد.
اولین چیزی که باید به کودک آموزش داد
وبلاگ مهارت مادری نوشت:
آرتا فرانکلین در مقاله معروفش در مورد تربیت کودکان می گوید «باور کنید که می توان به کودکان تمام اصول اخلاقی را آموخت, فقط لازم است اول به او احترام را بیاموزیم »
چه آسیب هایی بچه های طلاق را تهدید می کند؟
صبریه:ارتباط عاطفی والد و کودک در مراحل اولیه زندگی اثر اجتناب ناپذیری دارد، به نحوی که بسیاری از اختلالات دوران بزرگسالی ریشه در دوران کودکی دارند؛ لذا هرگونه اتفاق منفی از قبیل غفلت مکرر از کودک، طرد واقعی، خشونت فیزیکی و... می تواند آثار غیر قابل جبرانی ایجاد نماید. بزرگ ترین ترس کودکان از این است وقتی که به محبت پدر و مادر نیاز دارند، والدین آنها را ترک کنند و تنها بگذارند. طلاق همه اعضای خانواده را دچار اضطراب می کند ولی برای فرزندان ناگوارتر است.

صفحه‌ها

ذره و آفتاب

بیانات مقام معظم رهبری در محفل انس با قرآن کریم
به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان و در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله)
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی
به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر و در حسینیه امام خمینی (رحمه‌الله) برگزار شد؛
موسسه خیریه امدادگران عاشورا استان کرمانشاه
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه