مطالب گنبد طلایی

 امربه معروف و نهی از منکر
صبریه: جهاد در راه خدا تنها جنگیدن در جبهه ها نیست فریضه ای مانند امربه معروف و نهی از منکر نیز نوعی جهاد است که این جهاد از ایمان نشات می گیرد.
هر اقدام نیکی در ماه رمضان عبادت است
صبریه:در این ماه حتی خوابیدن و نفس کشیدن نیز عبادت محسوب می شود از ‏آنجا که پیامبر (ص) می فرماید: «در ماه مبارک رمضان نفس کشیدن و ‏خوابیدن عبادت محسوب می شود»حال اگر کسی در این ماه به عبادت و ‏کار بپرداز ثوابی بیش از این خواهد داشت‎.‎
نکته های همسرداری از علی ع و فاطمه س
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
علی ع و فاطمه س بهترین زوج تاریخ اسلام هستند که تا با یکدیگر بودند مایه آرامش و تسلی یکدیگر شدند خواندن این مطلب را به شما که می خواهید اینگونه باشید توصیه می کنیم
صداقت نخستین رکن دیانت /صداقت را ملاک انتخاب همسر قرار دهید
صبریه:در زندگی زناشویی صداقت به عنوان رکنی مهم در تشکیل رابطه ایی توام با عشق به حساب می آید پس اگر انسان تمام حرکات و سکنات و همه ی احوال او روى صدق، راستى، درستى و حقیقت صورت گیرد ،صداقت و راستی در تمام مراحل وجودى و زندگى اش تحقق پیدا می کند.
زنان نمونه در قرآن
وبلاگ بانو نوشت:
زن خوب کیست اصولاً بر خلاف نظر بعضی از کوته فکران که می گویند , عقل زن کمتر از مرد است , قرآن می فرماید زن نیز مانند مرد می تواند خردمند باشد و تمام آنچه را که یک مرد کسب می کند او نیز می تواند کسب کند
گناهی که حتی شیطان از آن بیزار است!
صبریه:آموزه‎های اسلام همواره به تمام ابعاد زندگی انسان توجه داشته است و آنها را مدام دعوت به خیر و از گناهان نهی می کند، گناهانی که حتی گاهی شیطان هم از آنها بیزار است.
بعثت در کلام حضرت فاطمه (س) و امام علی(ع)
صبریه:ماجرای بعثت حضرت پیامبر، با نقل‌های متفاوتی روایت شده است.
اولویت‌های جدید حج تمتع اعلام شد
صبریه:سازمان حج و زیارت اعلام کرد: دارندگان اسناد ودیعه‌گذاری حج تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۸۵ از روز دوشنبه ۴ اردیبهشت ماه می‌توانند جهت ثبت نام اولیه تشرف به حج امسال، به بانک‌ها مراجعه نمایند.
صبریه:فطرت انسان طوری است که می خواهد شاد باشد و این شادی ها از طرق مختلفی ایجاد می شود. اما گاه شادی،با گناه و لهو لعب، اتلاف وقت و آزار و اذیت دیگران همراه است که از منظر شرع مقدس این دسته از شادی ها ناپسند است.
دلهره های آخرالزمانی
وبلاگ روز نو نوشت:
صبریه:خداوند به مسلمانان هشدار می دهد که مبادا پس از وفات پیامبر به دوران جاهلیت خود بازگردند مسئله ای که در تمام امت های گذشته رخ داده است.
هر کی اهل نماز و روزه است بهشتیه
وبلاگ آرامش زنان نوشت:
صبریه:هرکس نماز و روزه هایش را برای رضای خدا می گیرد وبه آنچه که لازمه دین داری است عمل کند انشاالله اهل بهشت است نمی خواهیم بگوییم بهشت رفتن سخت است ولی برای بهشتی شدن باید تلاش کرد.
میانه‌روی موجب بی‌نیازی می‌شود
صبریه:بدون هیچ تردیدی اسراف در هزینه‌های ثابت یک خانواده وجود ندارد چراکه هزینه‌های ثابت نیازهای اولیه زندگی هستند ولی هزینه‌های جاری آنانی هستند که در آن اسراف زیاده‌روی نیز وارد است.
مدرس حوزه و دانشگاه:
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: ایام اعتکاف بهترین زمان و فرصت برای رهایی از بار گناهان و بهرمندشدن از رحمت سراریز خداوند است.
ترجمه؛
صبریه:نماز، زمانی که با آگاهی و قصد و در حد اعتدال انجام شود، میتواند در تعدادی از راه های مفیداثرگذار باشد.
بر اساس بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای؛
صبریه: ماه رجب، ماه مبارکی است؛ ماه توسل و تذکر و توجه و تضرع و استغاثه و محکم کردن پیوند دلهای محتاج و نیازمند ما به ذیل لطف و فضل الهی است.

صفحه‌ها

وبلاگستان

نکته های همسرداری از علی ع و فاطمه س
وبلاگ مهارت همسرداری نوشت:
زنان نمونه در قرآن
وبلاگ بانو نوشت:
دلهره های آخرالزمانی
وبلاگ روز نو نوشت:
هر کی اهل نماز و روزه است بهشتیه
وبلاگ آرامش زنان نوشت:
وبلاگ یاس نوشت:
دیانت خردمندانه
وبلاگ سبک زندگی نوشت: