• کم بخور سالم باش
  یک متخصص تغذیه:
  یک متخصص تغذیه گفت:کم خوردن به معنای نخوردن نیست بلکه خوردن مواد غذایی تا حدی که احساس گرسنگی نداشته باشند است.
 • دوران عبور از کودکی به بزرگسالی
  والدین به شناخت و آگاهی از دوران بلوغ نیاز دارند؛
  صبریه: بلوغ و نوجوانی دوران تحول در عواطف و احساسات و رسیدن به دنیایی سرشار از نشیب و فراز تحولات شخصیتی و رفتاریست پس کنترل و مسیردهی به فرزندان در این برهه از تحول سنی توسط والدین لارم و ضروریست.
 • ضرورت دوران نامزدی چیست؟
  میزگرد؛
  صبریه: دوران نامزدی نقش حساسی در زندگی مشترک دارد و وظایف خاصی دارد که با عمل به آنها می تواند در استحکام دوران های بعدی تاثیری عمیق داشته باشد.

مطالب گنبد طلایی

 انقلاب مهم فرهنگی اسلام تغییر نگرش به خانواده است
صبریه:با ظهور دین اسلام در امر خانواده یک انقلاب بسیار مهم فرهنگی رخ داده است.
پرتوی از سیره زندگی امام حسن عسکری علیه السلام
صبریه:امام حسن عسكري عليه‏السلام در روز جمعه هشتم ربيع الثاني سال 232 هجري قمري در مدينه منوره چشم به جهان گشود. پدر بزرگوار آن حضرت امام هادي عليه‏السلام و مادر مكرمه‏اش بانوي عارفه‏ايست كه به نام‏هاي «سليل»، «حديثه» و «سوسن» خوانده مي‏ شود.
دیانت خردمندانه
وبلاگ سبک زندگی نوشت:
صبریه:جهان امروز با دو نوع برداشت از اسلام روبه رو است اسلام رحمت و اسلام خشونت
صبریه: رشد عقلانی، ضامن پایداری ازدواجReviewed by Aryan♥ on Dec 31Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، این پژوهش در ١٧ استان قم، خوزستان، سیستان و بلوچستان، تهران، بوشهر، خراسان‌رضوی، آذربایجان‌شرقی، گلستان، مازندران، ایلام، اصفهان، هرمزگان، البرز، کرمانشاه، کرمان، زنجان و همدان با جامعه آماری ۵٠٠ نفری از زنان و مردان زیر ٣۵ سال…
صبریه: توجه به مسائل حاشیه ای مانند ازدواج کودکان که درصد اندکی از ازدواج ها را شامل می شودباعث بازماندن از رسیدگی و توجه ویژه به مشکلات اصلی مانند بالارفتن سن ازدواج و کاهش ازدواج است.
فرهنگ سازی سبک زندگی اسلامی
صبریه:700کارگاه فرهنگ سازی سبک زندگی اسلامی ‏توسط بسیج خواهران در 90روز انجام شد.
سن ازدواج
سن ازدواج؛
صبریه:آیا تمام مسائل و مشکلات زنان جامعه حل شده است که دوستان مجلسی به دنبال فتوا برای ممنوعیت ازدواج دختران ۱۳ ساله می روند؟ در شرایطی که بهترین دختران واجد شرایط ازدواج، هنوز همسر پیدا نکرده اند و روز به روز سن ازدواج افزایش می یابد، دختران ۱۳ ساله به راحتی شوهر پیدا کرده و ازدواج می کنند ولی بقیه نمی توانند؟ عده ای می خواهند سن قانونی ازدواج را به ۱۸ سال برسانند تا مورد پذیرش کنوانسیون و قوانین سازمان های بین المللی واقع شوند. بر اساس کدام شاخص این سن را مجاز می دانند؟ آیا دختران زیر ۱۸ سال نیازمند پناهگاه عاطفی امن نیستند؟ چرا باید طبق احکام سکولار غرب پیش برویم؟
تاثیر فضای مجازی بر سبک زندگی چیست؟
صبریه:گذراندن وقت زیادی در فضای مجازی علاوه بر تهدیدی برای سلامت خانواده باعث منحرف شدن از سبک زندگی اسلامی شده است.
صبریه: امروز روز وحدت مسلمان ها است و اگر وحدت مستحب یا سنت بود ولی امروز فرض لازم بین تمام امت اسلامی است تا دست به دست یکدیگر دشمن مشترک ما مسلمان هارا از بین ببریم.
محور تهاجم فرهنگی
یک مدرس دانشگاه:
یک مدرس دانشگاه گفت: تغییر سبک زندگی با از هم گسیختگی نهاد خانواده اصیل ایرانی،سست نمودن عفاف و حجاب زنان و کمرنگ کردن و محو ارزش‌های دینی ممکن می شود و این ابعاد مختلف محورهای تهاجم فرهنگی دشمنان است .
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص)
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص):
مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) گفت: حقانیت حفظ ملل اسلامی و عزت و سربلندب و پیروزی در مقابل دشمنان اسلام وحدت سنی و شیعه است.
تعریف آزادی در فرهنگ لغت غرب
صبریه: آزادی اسلامی و آزادی غربی، در منشأ و در نتایج كاملاً با هم متفاوت‎اند و آزادی در فرهنگ لغت غرب ظاهری معکوس دارد.
عمل و کار
صبریه:آگاهی و معرفت دینی، ایمان و باورداشت ،عمل و کار ،اخلاق و انس از شرایط و صفات کسی که مشوق نماز است.
«سبک زندگی» بخش اساسی پیشرفت و تمدن سازی نوین اسلامی است
وبلاگ سبک زندگی نوشت:
صبریه:رهبر انقلاب با ضروری خواندن تحقق «تمدن نوین اسلامی», ضمن بیان مصادیق پیشرفت های کشورمان در حوزه ابزاری این تمدن تاکید کردند باید توجه کرد که این پیشرفتها, وسایل و ابزاری است برای دستیابی به بخش حقیقی و نرم افزاری تمدن اسلامی یعنی «سبک و شیوه زندگی»
 شاخصه های اخلاقی
صبریه: شاخصه های اخلاقی به رابطه‌های بین افراد یک جامعه پایداری و استحکام می بخشد.

صفحه‌ها