مطالب گنبد طلایی

صبریه:به هرحال ،به سال جدیدنزدیکترمی شویم وبا توجه به آیات قرآنی ،احادیث ازائمه اطهار(ع) ودرشعرشاعران وبیان بزرگان وعلما وفضلا ،نیکی کردن دارای فضائلی است که نبایدازآنها غافل بشویم ،زیرا توشه ای برای آخرت باشدتا ازاین طریق انسان آمرزیده شود.شایدنیکی کردن ،یک امتحان باشد.زیرا همه چیزرا خداوندبه انسان ها اعطاکرده است واین انسان است که ازرحمت واسعه خداوندی به همتایان نیازمندخود کمک کرده ودرواقع دستگیری ازمحتاجی بکند.
صبریه:یکی از مراجع تقلید شیعیان با رد دیدگاه یکی از نویسندگان در مورد حجاب، تأکید کرد: برخورد با بی‌حجابی وظیفه حکومت اسلامی است.
صبریه:بانوانی که ارزشهایشان ریشه در مکتب حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) دارد در مسیر زندگی موفق تر هستند.
صبریه:مکتب فاطمی ،مکتبی که درس عفاف و حجاب، احترام به همسر و تربیت فرزندان، دستگیری از مستمندان، دفاع از حق و نشر و ترویج اندیشه های الهی را دنبال کرده است
صبریه: مراسم روز قشر و یادواره شهید شاخص سال 96 توسط بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در حسینه ثارالله برگزار شد.
صبریه:الگوهای رفتاری برآمده از آموزه های دینی را که در چارچوب معین شده از طرف دین قرار داشته باشد را یک سبک زندگی دینی به شمار می آورند.
صبریه: راز اصیل آفرینش زن، آرامش زن و مرد است و خداوند اصالت را در ایجاد این آرامش به زن داده است با توجه به این آیه به یکی از فلسفه های حجاب پی می بریم که برای حفظ ارامش خود و خانواده ی خود و جامعه خداوند چنین دستوری را داده است هر چند عفاف و حجاب فقط برای زنان نیست بلکه مردان نیز باید عفاف و حجاب داشته باشند .
صبریه: برای سبک زندگی اسلامی، شاخصه های زیادی وجود دارد که مهم ترین آنها مورد پسند و مقبول همه بشریت قرار گرفتن است، تربیت زیستی، تربیت اخلاقی و تربیت عقلانی به عنوان مهم ترین شاخصه های سبک زندگی اسلامی است
صبریه: یکی از دلائل مهم اسراف در زندگی انسان "رقابت" است که در اصطلاح عامیانه به آن "چشم و هم چشمی" گفته می شود.
صبریه: خانواده سالم رشد و اعتلای همه اعضای خود را در نظر می‌گیرد.
صبریه: برای نصیحت باید با لحن آرام و منطقی صحبت کنیم چون لحن تند و پرخاشگرانه و خشن ،در بیشتر مواقع نتیجه ای برعکس خواسته هایمان پدید می آورد.
مدرس حوزه و دانشگاه:
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) برای هر زن و مردی نیز الگو است و صرف زن بودن ایشان اسوه و الگو بودن حضرت زهرا(س)به قشر زنان مختص نمی گردد حتی حضرت ولی عصر (عج) نیز با بیان عبارت «و فی ابنه رسول الله اسوه حسنه »به معنی « دختر رسول خدا برای من الگوی نیکویی است ».
صبریه:مراسم جایگاه «زن» در گفتمان انقلاب اسلامی توسط بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) برگزار شد.
صبریه:حرمت زن و حیثیت زن به عنوان حق‌اللَّه مطرح است و خدای سبحان زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلّم رقّت باشد و پیام عاطفه بیاورد، اگر جامعه‌ای این درس رقّت و عاطفه را ترک نمودند و به دنبال غریزه و شهوت رفتند به همان فسادی مبتلا می‌شوند که در غرب ظهور کرده است.
صبریه:اگر بی‌حیائی ترویج پیدا کند، دیگر جامعه، انسانی نخواهد بود. بی ‏تفاوتی، زمینه‏ سازِ پرده‏ دری است و نهی از منکر، پرده‏ داری است. اینکه من وقتی کار زشت را می‏بینم باید جلویش را بگیرم، برای این است که در جامعه پرده‏ داری و پیش‏گیری شود. از این رو بدون وجود حجاب ظاهری که پرده حیاء مردم از یکدیگر است، نمی‌توان به رشد حیاء از خدا و کمال معنوی جامعه فکر کرد.

صفحه‌ها