18. آبان 1395 - 8:09   |   کد مطلب: 21800
یک مدرس حوزه و دانشگاه:فیلم‌های ماهواره ای بیانگر الگوی خانواده‌های غربی است که با با القای فرهنگ غرب ،موجب نابودی ارزش های بومی ،اسلامی و ملی و همچنین فروپاشی بنیان خانواده می‌شود.
فیلم‌های ماهواره ای بیانگر الگوی خانواده‌های غربی  است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛شبکه‌های ماهواره‌ای تلاش می‌کنند با نابودی شخصیت زن مسلمان، خانواده‌ها را فروپاشیده و نسلی بی بند و بار برای آینده پرورش دهند. این روزها دیش‌های ماهواره به دور افتاده‌ترین نقاط کشور هم رسیده یک ، با ورود این مهمان ، جهانی روبه‌روی نگاه تماشاچیان گشوده می‌شود که هیچ شباهتی به جهان پیشین و انسان‌های اطراف و جامعه محل زندگیشان ندارد.

اغلب سریال‌های به ظاهر خانوادگی حاوی داستان‌هایی  نامتعارف عشقی است که بیننده را بعد از مدتی به طور غیر ارادی و ناخودآگاه وادار به همسان‌سازی با زندگی واقعی و شخصی‌اش می‌کند که این موضوع باعث بد حجابی های زنان و دختران، مد و مدگرایی، خیانت همسر، از بین رفتن عفت  و آسیب های دیگر شده است .

در این راستا گفت و گویی با بتول محمدی  مدرس حوزه و دانشگاه در خصوص آسیب های ماهواره بر خانواده به شرح زیر انجام گرفت.

 

آسیب ماهواره برخانواده چیست؟

 

زنان به عنوان هدف اصلی برنامه های ماهواره ای قرار گرفته اند چون ضربان سبک زندگی منوط به عملکرد بانوان در خانه و خانواده است برنامه های ماهواره ناخودآگاه مادران را به سمت و سوی فرهنگ و آداب غربی می کشانند و استفاده از موضوعات احساسی اثربخشی را بیشتر و نامحسوس تر می سازد و همه چیز تغییر می یابد یعنی تربیت  به سبک ماهواره ای،چیدمان منزل طبق فلان مدل سریال ها ماهواره ای ،آزادی رفتاری در برخورد با نامحرم و حتی خیانت از درس های ماهواره با استفاده از ابزار روانی نامحسوس است.

امروزه به دلیل اوقات فراغت، زنان خانه‌دار بیشترین مخاطبان شبکه‌های ماهواره‌ای هستند و همچنین زنان به واسطه ویژگی‌های روان‌شناختی‌شان علاقه بیشتری به برنامه های احساسی و عاشقانه ماهواره نشان می دهند که به مروز زمان بر روی شکل گیری هویت آنها اثر می گذاردچون بر نقش و ظرفیت قابل تامل  و اثرگذار آنهاآگاه است و مهمترین را تغییر سبک زندگی را رخنه در افکار آنان ارزیابی نموده است پس با تاثیر گرفتن از برنامه های ماهواره ای دیگر برای فرزندان خود طبق فلان فیلم شبکه های ماهواره ای وقت دارد و باید به ظاهر و استراحت خود بپردازد و این یعنی رخت بربستن محبت و به انحطاط رفتن فرزند، چون ماهواره به عنوان يك عامل مخرب نقش مادری و همسری را نامناسب جلوه داده  پس تعهد و پايداري افراد خانواده را نسبت به هم از ميان خواهند برد.

 

چرا نهاد خانواده مورد هدف شبکه های ماهواره ایست؟

 

دشمنان انقلاب و اسلام با انتشار برنامه هایی به زبان فارسی در شبکه‌های ماهواره‌ای تلاش می‌کنند با نابودی شخصیت زن مسلمان، خانواده‌ها را فروپاشیده و نسلی بی بند و بار برای آینده پرورش دهند.در حقیقت دین زدایی،خانواده گریزی و هویت زدایی ملی و بومی هدف غرب در تولید محتوای نامناسب فارسی است تا پایه های جامعه که خانواده است را متزلزل سازد و جامعه را به سوی انحطاط روانه سازد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران