4. ارديبهشت 1396 - 11:07   |   کد مطلب: 22592
یک جامعه شناس گفت:خرید تلفن همراه برای کودکان به مصلحت نیست بلکه باعث سرگردانی دردنیای کودکی و بزرگسالی می شوند و شخصیتی نامتوازن در کودک ایجاد می کند.
تلفن همراه به کودکان شخصیت کاذب می بخشد

دکتر محمد فرهادی جامعه شناس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت: موبایل ابزاری برای برقراری ارتباط سریع و آسان و انجام امور مختلف همراه صرفه  جویی در زمان توسط پیامک و یا تماس است  و خرید این وسیله برای کودکان که همیشه در دسترس والدین هستند هیچ ضرورتی ندارد.

 

وی ادامه داد: همیشه دیده می شود که کودکان در کوچکترین زمانی که فرصت کنند به جای بازی و یادگیری به سراغ تلفن همراه والدین و خود می روند که این موضوع باعث اتلاف وقت و اثرات مخرب بر کسب مهارت زندگی کردن می شود.

فرهادی گفت: هرکودکی به اقتضای سنش باید در دوران کودکی  با بازیهای کودکانه و همسالان خود مشغول شود و هر دوره از زندگی را به روال خودش طی کند اما در عصر حاضر حضور کودکان در فضای مجازی و استفاده از ابزاری مانند تلفن همراه باعث سرگردانی کودک در میان دو دنیای خود و بزرگسالی می گردد.

 

این جامعه شناس افزود: سرگردانی کودکان در دنیای واقعی و دنیای مجازی بزرگسالی باعث ایجاد شخصیتی کاذب و مجازی می شود که توازن شخصیتی کودک را با چالش روبرو خواهد کرد.

 

فرهادی در پایان بیان کرد: تاثیرات جسمانی ناشی از امواج مغناطیسی  تلفن همراه همانند تاثیرات روانی این ابزار نیز کم نیست و بر روند رشدجسمی کودک تاثیر منفیخواهد گذاشت و چراغ هشداری برای والدین است که تلفن همراه را دور از دسترس کودکان نگه داری کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران