5. مهر 1396 - 17:47   |   کد مطلب: 23185
سرپرست بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) :
حفظ و احیای فرهنگ شهید و شهادت یک فضیلت است
سرپرست بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) گفت:یکی از کارهایی که باید انجام دهید این است که فرهنگ شهید و شهادت را در آثار فاخر و با شیوه های نوین و تازه و ایده های خوب به نسل جوان منتقل کنیم ، مسئولان ما نیز باید سعی کنند اعمال و رفتار خود رابا فرهنگ شهید و شهادت منطبق کنند که در مقابل نسل شهدا و جوانان مسئولند .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛  فرشته همتی سرپرست بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) در کارگاه توانمندسازی زن همطراز انقلاب اسلامی خاص مدیران ادارات  بیان داشت:در زنان ما در دفاع مقدس همراه رزمندگان غیور دلیرانه ایستادند و به جهانیان نشان دادند که در راستای آرمان و عقیده از عواطف و احساسات خود چشم پوشی کنند.

 

وی ادامه داد:عشق به اسلام به میهن سبب گردید که خود و خانواده را از یاد ببرند و به مصلحت نظام فکر کنند.زنان با پیروی از مکتب عاشورا و پیام رسان آن حضرت زینب حماسه های فراموش نشدنی آفرید .

 

همتی بیان کرد:نقش زنان جنگ تحمیلی شایسته است از مقاومت و ایثار آنان به میان نیامده که آنان نقش عظیمی ایفا کردند که هیچ دوربینی سزاوارانه  به تصویر بکشانند.

 

این مسئول افزود:کرمانشاه در دفاع مقدس 9800 شهید که نزدیک به هزار شهید زن از افتخارات این استان است و از نظر زنان شهیده دومین استان در کشور است و البته دلاوری پاوه به عنوان آغاز و مرصاد به عنوان آخرین پرونده دفاع و صحنه دفاع و زور آزمایی استکبار با ایران اسلامی به نام استان کرمانشاه ثبت شد .

 

وی بیان کرد:شهر کرمانشاه 1126 بار توسط موشک و جنگنده بمباران شد. جوانان آن زمان در ک کرده بودند که امام راحل که عزتمندی ایران را دنبال می کند به همین دلیل جانانه واردعرصه شد و فرهنگ اسلامی را پایان زندگی ندانسته بلکه آغاز دیدار با خدا دانستند .

 

همتی گفت:امام راحل این فرهنگ را برای جوانان احیا و تبیین کرد که حتی بعد از 8 سال تجاوز یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتاده اما اکنون دشمن تاکتیک عوض کرده و تمام توانش را به جبهه جنگ نرم منتقل کرده است و چون خودشان ابداع کننده جنگ هستند خودشان مهارت دارند دشمن ابتدا که کانون قدرت ما ایمان،وحدت در سایه ولایت باجنگ و افزار نرم یعنی ماهواره و فضای مجازی نشانه رفته است.

 

این مسئول با بیان اینکه دشمن با تیر زهر آگین جنگ نرم تلفات زیادی از ما گرفته و به جای بمب خوشه ای بر سرما امواج و به جای مین ، دام های زیبا در فضای مجازی و سایبر کار گذاشت  افزود:دشمن با این روش وقتی افکار و نگرش ما را تغییر داد و مطالبات و پوششهای ما نیز تغییر کرد و از رویکرد معنوی به خواسته های سبک دنیوی تنزل پیدا می کنیم  ودر جنگ سخت کشته ها با عزت و افتخار تشییع و اطرافیان شهید سعی می کنند خود را به شهید نز دیک کنند .اما جنگ نرم وقتی هویت ارزشی خود را از دست می دهداطرافیان او خود را کنار میکشند و به وی خودداری می کنند.

 

همتی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود تاکید کردند که فضیلت حفظ و احیای فرهنگ شهید و شهادت کمتر از شهادت نیست اما وقتی ما نتوانیم این فرهنگ را حفظ و پیام فرهنگی تولید کنیم دشمن این ظلم را با بمباران پیام و اطلاعات مورد نظر پر می کند و قدرت تشخیص جوانان طوری که فرد در یک بی بصیرتی حیران و در نهایت تلف می شود.

 

این مسئول گفت:یکی از کارهایی که باید انجام دهید این است که فرهنگ شهید و شهادت را در آثار فاخر و با شیوه های نوین و تازه و ایده های خوب به نسل جوان منتقل کنیم ، مسئولان ما نیز باید سعی کنند اعمال و رفتار خود رابا فرهنگ شهید و شهادت منطبق کنند که در مقابل نسل شهدا و جوانان مسئولند .

دیدگاه شما

آخرین اخبار

هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن