15. مهر 1396 - 12:54   |   کد مطلب: 23203
یک مدرس دانشگاه گفت: پیامدهای اشتغال زنان با توجه به موقعیت و شرایط فردی و اجتماعی آنان متفاوت است و نمی توان به طور قطعی موضوع اشتغال زنان را خوب یا بد تلقی کرد.

زهرا جانجانی مدرس دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت:بالا رفتن سطح تحصیلات در قشر زنان باعث توجه ویژه و حتی لزوم اشتغال یابی درمیان دختران و زنان شده است و با وجود تحصیلات عالی  شغل داشتن را دغدغه اصلی خود می دانند.

 

وی گفت:پیامدهای اشتغال زنان با توجه به موقعیت و شرایط فردی و اجتماعی آنان متفاوت است و نمی توان به طور قطعی موضوع اشتغال زنان را خوب یا بد تلقی کرد در بیشتر موارد زنان دارای برنامه ریزی می باشند و به تمام امور مادی و معنوی خانواده رسیدگی می کنند اما در مواردی کاهش ارتباط زنان با اعضای خانواده برای رسیدگی به امور آنان برای رفع مشکلات یا راهنمایی فرزندان و همدردی و ایجاد حس حمایت در همسر اثر منفی اشتغال زنان است که محیط خانه را  از پناهگاهی امن که امید اعضای خانواده است تبدیل به خوابگاه می کند.

 

جانجانی افزود:نقش مادری یکی از مهم ترین نقش هایی که زنان در طول زندگی خود ایفا می کنند، جدایی مادر و کودک به عنوان یکی از مهم ترین پیامدهای اشتغال زنان و عامل بسیاری از مسائل و مشکلات بعدی برای کودک  است که تأثیرات عمیقی بر شخصیت کودک میگذارد. ارتباط بین مادر و فرزند به خاطر عدم حضور مادر و حتی همان ارتباط کم هم بسیار سطحی و بی ریشه می گردد چون مادران شاغل ذهن درگیر با کار داشته و از کیفیت ارتباطشان با فرزند کاسته می شود .

 

این مدرس  بیان داشت:تامین محیطی آرام و امن برای اعضای خانواده در خانه برعهده زنان است ولی زنان شاغل بعلت کمبود وقت  در مواردی نمیتوانند رضایت همسر و فرزندان را برآورده سازند و کانون گرم خانواده  به سردی می گرایدکه آسیب های متعددی  در خانواده  برجا می گذارد .

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران