27. آبان 1396 - 9:53   |   کد مطلب: 23348
یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: امام رضا علیه السلام با آن همه خصوصیات و ویژگی های ناب در تمام امور الگویی برای درس گرفتن می باشند.

حجت الاسلام اسلام خدادوست  ضمن تسلیت شهادت امام رضا علیه السلام در گفتگو با خبرنگار صبریه اظهار داشت: صفات امام علی بن موسی الرضا علیه السلام یکی و دوتا نیست که آن را در چند جمله خلاصه نمود بلکه خصوصیات و ویژگی های ناب آن حضرت باعث شده یکی از الگوهای مناسب برای تمامی ابعاد زندگی بشر در اختیار قرار گیرد.

 

 این مدرس حوزه و دانشگاه گفت: شیوه زندگی امام علی بن موسی الرضا علیهماالسلام، سرشار از مهربانی و تواضع بوده است، چه در برخورد با کینه توزان و چه جاهلان و همچنین در دستگیری از نیازمندان و محتاجان کوشا بود. این رفتارهای امام رئوف الگو برای تمام کسانی است که خود را پیرو آن حضرت می شمارند.

 

  خدادوست افزود: با الگو قرار دان آن حضرت در تمام مراحل زندگی مسلما به سلامت و عاقبت به خیری خواهیم رسید چون امام رضا(ع) بارفتار حکیمانه و الهی خود همواره دیگران را به تواضع در برابر احکام الهی واداشته ان د که این یعنی حرکت در مسیر خدایی است.

 

وی ادامه داد: از مهمترین جلوه های مهربانی امام رضا علیه السلام رفتار او با زیردستان است که این ویژگی باید مورد توجه و عمل مسئولان جامعه قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران