26. بهمن 1396 - 11:31   |   کد مطلب: 23640
کارشناس مطالعات جامعه شناسی زنان:
ساده زیستی را ترویج کنیم
کارشناس مطالعات جامعه شناسی زنان گفت: با توجه به هجمه های فرهنگ غرب برای ترویج تجمل گرایی باید در زمینه ساده زیستی بسیار کار کنیم و خانواده ها نیز سطح توقع را پایین بیاورند.

الهام مروتی کارشناس مطالعات جامعه شناسی زنان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه بیان داشت: بحث سبک زندگی اسلامی مقولات مختلفی را شامل می شود.

 

وی افزود: امروزه به سرمایه های اجتماعی کمتر پرداخته شده است و شاهد رایج شدن ناهنجاری ها و فراموش شدن سرمایه های حقیقی اجتماعی هستیم.

  

مروتی با بیان اینکه در این راستا باید تلاش کنیم، گفت: با توجه به هجمه های فرهنگ غرب برای ترویج تجمل گرایی باید در زمینه ساده زیستی بسیار کار کنیم و خانواده ها نیز سطح توقع را پایین بیاورند.

  

این کارشناس مطالعات جامعه شناسی زنان ادامه داد: الگوها و المان های خوبی را می توان از درون اجتماع برای افراد بیرون کشید و سبک زندگی درست را برای افراد همان جامعه ملموس ساخت.

  

وی بیان داشت: با توجه به اینکه زنان هر اجتماع نقش مولد و مدیر فرهنگی و قلب خانه و خانوادهرا بر عهده دارند، یقینا تهاجم فرهنگی ابتدا زنان را هدف قرار می دهد.

  

مروتی با بیان اینکه لطمه به زنان لطمه به پایه و ریشه زنان است، افزود: مسئولانی که برای سبک زندگی اسلامی و ایرانی دغدغه دارند، ابتدا باید این سبک را برای زنان الگو سازی کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران