15. اسفند 1396 - 20:40   |   کد مطلب: 23692
مدیر حوزه علمیه امام خامنه ای(مدظله العالی):
ایمان و غیرت بر کاهش بدحجابی موثر است
مدیر حوزه علمیه امام خامنه ای(مدظله العالی) گفت:افزایش بدحجابی در جامعه ناشی از کاهش ایمان و غیرت در میان افراد بدحجاب است.

بتول محمدی مدیر حوزه علمیه امام خامنه ای(مدظله العالی) در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی صبریه اظهار داشت:افزایش بدحجابی در جامعه ناشی از کاهش ایمان و غیرت در میان  افراد بدحجاب است . وقتی ملاک ها و ارزش ها برای مردان در انتخاب همسر تغییر می کند و با انتخاب دختران عشوه گر با پوشش نامناسب غیرت  و مردانگی خود را به تاراج برده و به چنین  ازدواجی تن می دهند زنان نیز خود را درچنین شرایط انتخابی قرار می دهند که این موضوع را با دیدن امار طلاق  افزایشی ناشی از ازدواج هایی با ملاک ظاهر و زیبایی می توان تفسیر کرد پس بی غیرتی مردانی که نوامیس خود را برای دیگران می آرایند بر افزایش بدحجابی علتی اصلی است.

 

وی گفت:جامعه ما در حال گذار از جامعه سنتی به مدرن است  ولی متاسفانه بعضی افراد مدرن بودن را در مد و تیپ خلاصه کرده اند و به افراد جامعه تلقین نموده اند که مدرن بودن یعنی بدحجابی وتوجه صرف به ظاهر است وتمام هم غم و غمشان آرایش و ظاهر شده است و با این کار قصد دارند که جامعه به آن‌ها توجه کند. این افراد به واسطه برخی کمبودها در صدد هستند با این‌گونه پوشش‌های نامتعارف جلب توجه کنند و باصطلاح دیده شوند و فردی مدرن باشند درصورتی که مدرن بودن باید در ابعاد علمی و تکنولوژی جای بگیرد تا جامعه ای مدرن را به وجود آورد.

 

محمدی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش،دانشگاه ها، رسانه ملی، وزارت ورزش و جوانان و ارشاد اسلامی مهمترین وظیفه را در ترویج و تبلیغ فرهنگ حجاب و عفاف برعهده دارند .به لزوم حضور افراد انقلابی مخلص برای حفظ حریم واجبات الهی در این میدان جنگ توجه داشت که در حقیقت به حضور بیشتر مردم ایران اشاره دارد.

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران