نمایش 1 - 10 از 1463
مادرمعلم کلاس درس زندگی است
ترجمه؛
صبریه: نقش مهم یک زن مادری است و مادران معلمان بی انتها در کلاس درس از زندگی هستند ومادران مربیان ویژه و با نفوذ هستند.
 انقلاب مهم فرهنگی اسلام تغییر نگرش به خانواده است
صبریه:با ظهور دین اسلام در امر خانواده یک انقلاب بسیار مهم فرهنگی رخ داده است.
ساماندهی ازدواج جوانان نیازمند پیگیری است
صبریه: ازدواج یک سنت الهی است و وظیفه همه ساماندهی امور جوانان در امر ازدواج است.
زنان شاغل دچار کمبود وقت هستند
صبریه: زنان شاغل حقیقتا دچار کمبود وقت هستند، اما نه فقط کار و اشتغال بلکه سبک زندگی جدید که به نحو گریزناپذیری با تجهیزات و تکنولوژی‌های روز عجین شده است، سبب کمبود وقت شده است.
تحمل طلاق عاطفی سخت تر از مطلقه شدن
صبریه:زندگی زیر یک سقف در حالی که در واقع هیچ ارتباط و عشقی بین زن و مرد وجود نداشته باشد تحمل مشکلات را دشوار و ادامه ی زندگی را دشوارتر می سازد پس لازم است زن و مرد راه عشق ورزیدن به یکدیگر را برای زندگی لذتبخش پیدا کنند .
ترجمه؛
صبریه: دو آیه در قرآن است که در آن خداوند متعال در مورد این موضوع از نجابت و حجاب سخن می گوید.
صبریه:حجاب نه تنها مانع حضور زن درعرصه های مختلف اجتماعی نمی شود، بلکه موجب سلامت محیط کار و حضور مفید و موثر زن در میدان کاری می شود.
 محجبه و عفیف بودن
صبریه: نهادینه کردن ارزش حجاب باید از دوران کودکی در دختران توسط خانواده به صورت تقلیدی و اکتسابی صورت گیرد و اگر افراد جامعه از کودکی با آن آشنا شده و نوجوانی آن را به عنوان یک تکلیف الهی نگاه کنندبه حجاب و عفاف تمایل می یابند.
پرتوی از سیره زندگی امام حسن عسکری علیه السلام
صبریه:امام حسن عسكري عليه‏السلام در روز جمعه هشتم ربيع الثاني سال 232 هجري قمري در مدينه منوره چشم به جهان گشود. پدر بزرگوار آن حضرت امام هادي عليه‏السلام و مادر مكرمه‏اش بانوي عارفه‏ايست كه به نام‏هاي «سليل»، «حديثه» و «سوسن» خوانده مي‏ شود.
معضل تکدی گری با کودکان
متکدیان از کودکان سوء استفاده می کنند؛
صبریه: برخی از متکدیان از کودکان نیز سوء استفاده کرده و ساعتها با قرار دادن آنها در کنار خود گدایی می کنند که استمرار این روند نیز جای نگرانی دارد.

صفحه‌ها