نمایش 1 - 10 از 1568
 مادر در تحکیم حجاب فرزندان
صبریه:یکی از تاثیرگذارترین روش‌های تبلیغ حجاب الگو گیری است، لذا خانواده به دلیل نقش مهمی که در تربیت فرزندان دارند باید سعی کنند با رعایت درست حجاب به‌عنوان الگوی فرزندان خود، به آنان نیز حجاب را آموزش دهند و آن‌ها را از انحرافات نجات دهند.
صبریه:تصویر، ابزار قدرتمندی است که راه نفوذ خود به اعماق جان انسان را به راحتی باز می کند و به دل می نشیند پس صدا و سیمااز طریق تصویر تاثیرگذار خواهد بود.
نفوذ هشت تاکتیک اساسی دارد‏
صبریه:نفوذ را به عنوان یک پروسه شامل شاخه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می شود که هشت تاکتیک اساسی دارد.
صبریه: امر به معروف و نهي از منكر در جامعه ترك شود خداوند ملت را عقاب و آنها را به عذاب گرفتار خواهد كرد، باید همه بر این موضوع واقف باشیم که اين فريضه يك نظارت عمومی و همگانی برای عموم مردم درمجموعه كشورهای اسلامی است ويك واجب شرعی به دوش همه است.
صبریه: باید به کودکان تمام اصول اخلاقی را آموخت و برای این کار فقط لازم است به او احترام را بیاموزیم .
صبریه: اصولاً بر خلاف نظر بعضی از کوته فکران که می گویند , عقل زن کمتر از مرد است , قرآن می فرماید زن نیز مانند مرد می تواند خردمند باشد و تمام آنچه را که یک مرد کسب می کند او نیز می تواند کسب کند
صبریه:خداوند حجاب را برای زنان واجب نمود تا از چشم بيماردلان در امان بمانند. زنان به مثابه جواهری گرانبها، نیمی از جامعه را تشکیل داده و مسئولیت مهم تربیت نسلهای آینده را بعهده دارند لذا دین مبین اسلام از طریق حجاب موجبات مصونیت آنان را فراهم نموده است.
صبریه:در صورتی که افراد خانواده به دنبال تجمل‌گرایی باشند، هزینه‌های نابجا و گزافی را بر خانواده تحمیل می‌کنند که موجب خواهد شد هزینه‌های زندگی در جای مناسب خود صرف نشود،خانواده نتواند پس‌انداز مناسبی را برای مواقع بحرانی و آینده داشته باشد و همواره بر پدر خانواده جهت افزایش درآمد به هر وسیله‌ای، فشار وارد می‌شود. در واقع در چنین خانواده‌هایی دسترنج پدر خانواده، بیهوده خرج می‌شود.
صبریه: زنان خانه‌دار ایرانی فعال‌ترین اعضای شبکه‌های اجتماعی اند.
صبریه: نوجوانی و جوانی بهترین زمان الگوپذیر است پس والدین سعی كنند در این دوره الگوهای مناسبی در اختیارش قرار دهند و محیط تعلیم و تربیت او را اصلاح كنند تا از طریق مشاهده الگوهای مفید و جذاب، رشد كند

صفحه‌ها