9. آبان 1395 - 11:26   |   کد مطلب: 21762
صبریه: بی حجابان تابع جو حاکم و مدل ها و رنگ هستند و در این میان شخصیت و عقل خود را نادیده می انگارند.
بی حجابان برده ی مد و رنگ اند

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ در روزگار عجیب این دوره که بی حجابی خودنمایی می کند و زنان را تبدیل به عروسک های خیمه شب بازی و ابزارهای هوس انگیزی نموده است ،بازهم شاهد درخشش حجابی برخواسته از فطرت در میان تاریکی بی حجابی و بدحجابی توسط بانوان و دختر بچه ها هستیم که برای خود دژی مستحکم ساخته اند تا از هر گونه آسیبی برهند.

 

عجیب تر آن است که دختران با دانستن آنکه عفاف و حجاب به آنها ارزش و بها میدهند با خود لجبازی می کنند  و آن ارزش ها را قربانی ژست ها و جلوه گری هایی که ناشی از کمبود شخصیت است می کنند.

 

حرمت زنان در صورتی حفظ می گردد که انگشت نما و آلت دست نشوند هرچند این سخن ها برای نیز صادق است .پیامیر اکرم(ص) در این خصص فرموده اند:« لباسی بپوش که انگشت نمای مردم نشوی و عزت و احترامت هم محفوظ بماند.»

 

مردان در جامعه به راحتی می توانند حدود عقل و شخصیت زنان را حدس بزنند چراکه حجاب ناشی از عقل است که فرد آن را برمی گزیند تا از هرگونه رفتار زننده و گستاخانه ی افراد هوسباز ،خود را ایمن بسازد پس این زن دارای شخصیتی ناب است.

 

دختران نوجوان که در حال انتخاب  الگوی ظاهری خود هستند نباید الگویی را که تابع جو حاکم،مدل ها و رنگ ها است را برگزیند چرا که این چنین الگویی ثبات ندارد و باید الگویی تابع ارزش و هویت را انتخاب کنند تا به شخصیت و ارزش واقعی زن بودن برسند.

 

یادداشت از زهرا نوری کارشناس حوزه ی علمیه/

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران