18. دى 1395 - 13:14   |   کد مطلب: 22124
صبریه: نهادینه کردن ارزش حجاب باید از دوران کودکی در دختران توسط خانواده به صورت تقلیدی و اکتسابی صورت گیرد و اگر افراد جامعه از کودکی با آن آشنا شده و نوجوانی آن را به عنوان یک تکلیف الهی نگاه کنندبه حجاب و عفاف تمایل می یابند.
 محجبه و عفیف بودن

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ برای محجبه و عفیف بودن باید سختی‌ها و محدودیت‌های زیبا و مقدس چادر به سر کردن را به خود خرید، محدودیت‌هایی که بهتر از آن به عنوان یک حصار در برابر بدی‌ها و کج‌ رفتاری‌‌های در جامعه و پلکانی برای رسیدن به عزت انسانی نام برد.

 

هر کاری که با علاقه و شناخت انجام شود، نتیجه و بازدهی بهتری خواهد داشت  از این رو رعایت حجاب و عفاف کامل اگر با علاقه و شناخت درست انجام شود، نگاه زیبا و بازدهی بیشتری خواهد داشت و از آن به عنوان یک پوشش ارزشمند و غیرقابل تغییر، یادخواهد شد.

 

 کنار گذاشتن چادر از سوی برخی از بانوان پدیده به دلیل عدم شناخت و خلاء نگاه زیباشناسی به چادر و حجاب برتر است و این درحالی است که در گسترش این پدیده نوجوانان و جوانان کم تقصیر بوده و انگشت اتهام به سمت خانواده، مدرسه، جامعه و سپس متولیان فرهنگی نشانه رفته است.

 

 نهادینه کردن ارزش حجاب باید از دوران کودکی در دختران توسط خانواده به صورت تقلیدی و اکتسابی صورت گیرد کودکان تا قبل از هفت سالگی هر کاری را از والدین و کسانیکه آنها را دوست دارند تقلید می‌کنند و به صورت ناخودآگاه سعی در شبیه شدن خودشان با آنها دارند، مادری که با حجاب کامل همراه دخترش در خیابان ظاهر می‌شود بیشتر می‌تواند در محجبه کردن دخترش در آینده موفق باشد.

 

 برای حجاب خوب  و رفتار مناسب فرزندان باید ارزش گذاشت و به آنها فهماند که این کارش دیده شده و اینگونه مورد محبت و تشویق قرار می‌گیرد و بعد از با رسیدن به سن تکلیف انجام رفتارها و وظایف دینی باید به عنوان یک وظیفه برای او نهادینه شود، وظیفه ای که خداوند از او خواسته در برابر نعمت‌هایش انجام دهد.

 تفکر غلط خانواده ها در آزاد گذاشتن فرزندان تا سن تکلیف ، بزرگترین خلل در پذیرش فرهنگ حجاب و عفاف از سوی نوجوان است وبچه‌ها در بازی کردن تا زمانی که به خود آسیب نرسانده اند باید آزاد گذاشته شوند و لاغیر .

 

حجاب از دوران کودکی علاوه بر اینکه باعث می‌شود  افراد از کودکی با حجاب و عفاف آشنا شود و به آن علقه بگیرد و رفتارش را اعم از پوشش تا آرایش با حجابش همخوان کند باعث می‌شود که از بعد جسمی نیز بتواند در حفظ حجابش با چادر ورزیده عمل کند، وزیدگی‌های که شاید بخشی از عدم گرایش به این نوع پوشش را دربربگیرد مانند سنگینی چادر، گرمای آن.

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)