22. دى 1395 - 9:09   |   کد مطلب: 22143
صبریه:زندگی زیر یک سقف در حالی که در واقع هیچ ارتباط و عشقی بین زن و مرد وجود نداشته باشد تحمل مشکلات را دشوار و ادامه ی زندگی را دشوارتر می سازد پس لازم است زن و مرد راه عشق ورزیدن به یکدیگر را برای زندگی لذتبخش پیدا کنند .
تحمل طلاق عاطفی سخت تر از مطلقه شدن

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛خیلی مهم است که پایه و اساس یک زندگی مشترک چگونه بنا شود. اگر اساس ازدواج تفاهم، محبت و صداقت باشد، هیچ‌گاه زوج‌های جوان به این حد از یکدیگر دلسرد نمی‌شوند. 

 

در برخی از ازدواج‌ها، مشکلات اولیه نادیده گرفته شده و به مرور زمان و با انباشته شدن این اختلاف نظر‌ها، صبر زن و مرد تمام شده و موجب ایجاد نارضایتی میان آن‌ها می‌شود. زوج‌های جوانی که زندگیشان به این مرحله می‌رسد، به مشاوره مراجعه کرده و تلاش کنند تا با راهنمایی‌های او زندگیشان را سرشار از محبت، آرامش و علاقه کنند. 

 

ازدواج‌های ناخواسته و زودهنگام، یعنی‌‌همان ازدواج‌هایی که برای رهایی از سخت گیری‌های خانواده و یا به دلیل حرف مردم شکل می‌گیرد، باعث ایجاد طلاق عاطفی می‌شود. این در حالی است که برخی از زنان به دلیل ترس از مطلقه شدن و یا وابستگی اقتصادی از طلاق صرف نظر می‌کنند و به این ترتیب مشکلاتی چون فساد در جامعه که به مراتب بد‌تر از افزایش تعداد طلاق است به وجود می‌آید. 

 

باید بدانیم که دوست داشتن و عشق، آموختنی است و عشق بین زن و مرد مانند نهالی است که اگر از آن مراقبت به عمل نیاید خشک خواهد شد و اگر قرار است عشق و حفاظت از آن باشد باید بهای این حفاظت را با گذشت و ایثار بپردازیم. بنابراین زندگی زیر یک سقف در حالی که در واقع هیچ ارتباط و عشقی بین زن و مرد وجود نداشته باشد تحمل مشکلات را دشوار و ادامه ی زندگی را دشوارتر می سازد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)