23. دى 1395 - 10:34   |   کد مطلب: 22149
صبریه: زنان شاغل حقیقتا دچار کمبود وقت هستند، اما نه فقط کار و اشتغال بلکه سبک زندگی جدید که به نحو گریزناپذیری با تجهیزات و تکنولوژی‌های روز عجین شده است، سبب کمبود وقت شده است.
زنان شاغل دچار کمبود وقت هستند

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه ؛اگر به زندگی روزمره زنان تحصیلکرده و شاغل نظر کنیم، متوجه می‌شویم که آنها بخش عمده‌ای از وقت خود را صرف کار کردن با دستگاه تلفن همراه خود می‌کنند (همچون مردان) بسیاری از زنان اذعان می‌کنند که شب‌ها قبل از به خواب رفتن و روزها قبل از برخاستن از بستر مدت زیادی را صرف تلفن همراه خود می‌کنند.

 

رد و بدل نمودن اس ام اس، اتصال به اینترنت از طریق تلفن همراه، گوش کردن به موسیقی از طریق آن، چک کردن ایمیل و شبکه‌های اجتماعی به صورت مداوم و گشت و گذار در وب چیزهایی هستند که بخش عمده‌ای از وقت آنها را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین اگر بخواهیم با مساله به صورت صادقانه‌ای مواجه شویم، درمی‌یابیم که هرچند که زنان حقیقتا دچار کمبود وقت هستند، اما نه فقط کار و اشتغال بلکه سبک زندگی جدید که به نحو گریزناپذیری با تجهیزات و تکنولوژی‌های روز عجین شده است، سبب کمبود وقت شده است.

 

تماس دائمی با این تجهیزات نه تنها برای اعصاب مضر است، بلکه به پوست نیز لطمه می‌زند. بنابراین زنان شاغل با انتخاب این نحو از تفریح و استراحت شبانه خود را دچار مشکلات جدی می‌کنند. بنابراین اگر از افزایش وزن خود یا وضعیت پوست خود ناراضی هستید، همین امشب تصمیم بگیرید که به جای دراز کشیدن و خیره شدن به موبایل یا لپ‌تاپتان در ساعات استراحت آخر شب در خانه، به سلامت خود رسیدگی کنید.

 

چند حرکت سبک کششی (به‌عنوان مثال چند تمرین یوگا) را بیاموزید و هر شب قبل از خواب به جای گشت زدن در سایت‌های مختلف آنها را انجام دهید. مراقبت‌های ساده و روزانه‌ای برای پوست خود تدارک ببینید. بدین‌ترتیب نه تنها با صرف وقتی کم از پوست خود مراقبت کرده‌اید، بلکه به آرامش رسیده‌اید، از تنش‌های روزمره دور شده‌اید، و جالب آنکه از هزینه‌های احتمالی مربوط به دکتر پوست با داروهای گران‌قیمت یا روانشناس نیز اجتناب نموده‌اید.

 

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران
سلامت نیوز
فوت وفن