31. ارديبهشت 1396 - 13:00   |   کد مطلب: 22703
صبریه:اگر پدر یا مادری می‌خواهند به فرزندشان توجه بیشتری کنند توصیه ما این است که قدرت را بر اساس شایستگی و مهارت فرزندشان به آن‌ها هدیه دهند.

یادداشت صبریه؛ بدون تردید مهمترین کارکردی که برای یک خانواده ، ارتباط سالم والدین با بچه‌ها است که چند عامل در رشد این رابطه تاثیرگذار است. اصولا والدین می‌بایست با رفتاری مبتنی بر استواری سلامت با فرزند خود برخورد کنند که این امنیت سلامت رفتاری و عاطفی والدین و فرزندان را بالا می‌برد و به تبع نظام سلامت خانواده را تضمین و از پدیده فرزند سالاری پیشگیری می‌کند.

 

خانواده ای سالم و موفق است که در همه امور تقسیم کار و وظایف به درستی صورت گرفته باشد اما شاکله خانه ابتدا پدر و بعد مادر و بعد فرزندان باشد که این نوع تقسیم بندی بهترین راهکار برای پیشگیری از فرزند سالاری یا پدرسالاری است.

 

شالکه قدرت در جامعه ما دچار آسیب شده است و یکی از دلایل  ان همین فرزند سالاری وجود والدینی است که آرزوهای خود را در دوران کودکی نتوانسته اند به مرحله ظهور برسانند و سعی می‌کنند در غالب فرزندانشان به آرزوهای خود برسند که این پدیده بسیار زیاد شده است در حالی که این خود اشتباه دیگری است که والدین متوجه آن هستند.

 

توجه و بها دادن به فرزند را در سایه سار شایستگی و مهارت فرزندان  باشد و اگر پدر یا مادری می‌خواهند به فرزندشان توجه بیشتری کنند توصیه ما این است که قدرت را بر اساس شایستگی و مهارت فرزندشان به آن‌ها هدیه دهند. من همیشه معتقدم پدر و مادر باید قدرتشان از فرزندان بیشتر باشد و اگر این انتقال قرار است به فرزندان برسد بر اساس شایستگی و مهارت و ظرفیت فرزند داده شود تا عاقلانه فرزندی در خانواده به امکانات بالا دسترسی پیدا کند.

 

گاهی اوقات پدیده فرزند سالاری به خاطر تعارض و نزاع بین والدین است که فرصت خوبی برای ورود فرزندان است که از این فرصت استفاده می‌کنند تا حرف خود را به کرسی بنشانند و یا برخی از مسئولیت‌هایی که ارتباطی با آن‌ها ندارد را به عهده می‌گیرند.

 

یکی از موضوعاتی که فرزند سالاری را ترویج داده است کمرنگ شدن معنویات و آموزه‌های دینی است که بسیار این مسئله مهم است. امروزه وجود ماهواره‌ها و فرهنگ غربی باعث شده تا فرهنگ اصیل خودمان تحت شعاع قرار گیرد و چه بسا معنویت و پیروی از دین می‌تواند مانعی بزرگ در برابر فرزند سالاری باشد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران