19. شهريور 1396 - 10:20   |   کد مطلب: 23120
صبریه: ازدواج سفیدکه توسط شبکه‌های ماهواره‌ای ترویج می‌شودیک رابطه ی نامشروع است که این امر خود باعث ایجاد آسیب های بسیار خطرناک و جبران ناپذیر در کشور می شود.

یادداشت پایگاه خبری تحلیلی صبریه؛ ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و جامعه و اجتماع است و میزان اندیشه و تدبر در آن در میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر دارد، ازدواج دارای آثار و نتایج بسیاری از جمله: ارضای غریزه جنسی، تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف و نتایج متعدد دیگر دارد.

 

اسلام به عنوان یک مکتب آسمانی نه تنها ازدواج را کاری محبوب و مقدس دانسته، بلکه جوانان را مؤکدا بدان توصیه کرده و اینکه هر ازدواجی دارای اهداف خاص خود است ، در این میان، برخی از ازدواج ها اهدافی کم ارج و کم اهمیت دارند و در نتیجه، ناپایدارند و نمی توانند برای همیشه و یا حتی مدتی دراز خوشبختی زوجین را تضمین کنند و برخی نیز ارجمند، مهم و در نتیجه پایدارند. بنابراین، شایسته است ازدواج با توجه به این اهداف در نظر گرفته شود.

 

امروزه متاسفانه با پدیده ای وارداتی به اسم ازدواج سفید یا سپید روبه رو هستیم که به هیچ وجه در کشور ما سابقه قبلی ندارد. ازدواج سفید که توسط شبکه‌های ماهواره‌ای ترویج می‌شود از روابط نامشروع به شمار می آید و فقط اسم فریبند‌ه‌ای دارد، زیرا در اسلام چیزی با این عنوان نداریم و این امر خود باعث ایجاد آسیب های بسیار خطرناک و جبران ناپذیر در کشور می شود.

 

دشمنان امروز با ماهواره‌ها و فضای مجازی کانون خانواده را هدف گرفته اند و تعداد زیادی شبکه فارسی به ترویج ازدواج سفید و جشن طلاق و … می پردازند و با تاسف در برخی شهرها هم عده ای از آن تاسی و تبعیت می کنند.

 

ازدواج سفید، رابطه نامشروع است این شبکه‌های ماهواره ای با ظاهری فریبنده آن را موجه جلوه می‌دهند و طلاق که در اسلام مبغوض است، برای آن جشن می‌گیرند که این مسائل اصلا با فرهنگ و آئین کشور جمهوری اسلامی ایران سازگاری ندارد.

 

اگر افرادی که به سمت و سوی این گونه فرهنگ ها سوق داده می شوند ، فواید و اثرات مثبت ازدواج اسلامی و شرعی را می دانستند هرگز دست به چنین کاری نمی زدند، انسان از طرف خداوند متعال خلق شده است که به تکامل برسد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار

سلامت نیوز
فوت وفن
هواشناسی کرمانشاه
پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)
پویش- دخترانه- ما زنده ایم
تلگرام صبریه
پارلمان مجازی ایران